TAV'ın 9 ayda net karı 102 milyon avro -TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener:…

  • Yazı boyutu
TAV'ın 9 ayda net karı 102 milyon avro
     -TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener:…

TAV'ın 9 ayda net karı 102 milyon avro -TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener: "2012'nin ilk dokuz aylık performansını değerlendirdiğimizde TAV'ın operasyonel ve finansal başarısının hız kesmeden devam ettiğini görüyoruz"

TAV Havalimanları Holding'in (TAV), yılın dokuz aylık finansal sonuçlarına göre net karı 102 milyon avro olarak gerçekleşti. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 35 milyon avro kar açıklamıştı.
     Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, "2012'nin ilk dokuz aylık performansını değerlendirdiğimizde TAV'ın operasyonel ve finansal başarısının hız kesmeden devam ettiğini görüyoruz. Toplam yolcu sayısındaki artış dikkat çekici şekilde devam ederken FAVÖK'de çift haneli büyümeyi sürdürdük ve karlılığımızı artırmaya devam ettik" dedi.
     9 aylık dönemde konsolide gelirlerinin önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 23 artarak 818 milyon avroya yükseldiğini kaydeden Şener, "Konsolide FAVÖK 205 milyon avrodan 253 milyon avroya ulaştı. Böylece kuvvetli nakit yaratma performansımız da sürmüş oldu. Serbest nakit akışımız ise dokuz aylık performansta yüzde 30 oranında artarak 194 milyon avroya ulaştı" ifadelerini kullandı.
     Şener, şu değerlendirmede bulundu:
     "2012'nin ilk dokuz ayında TAV, 54 milyon yolcuya hizmet verdi ve şimdiden geçtiğimiz yılın toplam yolcu sayısını geride bıraktı. Organik ve inorganik büyümenin güçlü şekilde devam etmesi yolcu rakamlarının artışında da önemli bir rol oynadı. Hizmet verdiğimiz havalimanlarındaki organik büyüme yüzde 19 olurken, portföyümüze 2012 yılında katılan Medine Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali yüzde 16'lık bir inorganik büyüme yarattı. Bu yıl ilk hac misafirlerimize TAV markasının kalitesiyle hizmet vermenin gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Öte yandan Ege Bölgesi'nin gelişimine yaptığımız katkının 2032 yılına kadar sürecek olmasının da heyecanını taşıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir