TAV Havalimanları Routes'da ilgi odağı oldu

  • Yazı boyutu
TAV Havalimanları Routes'da ilgi odağı oldu

TAV Havalimanları Routes'da ilgi odağı oldu

TAV Havalimanları standı, bu yıl 18. kez düzenlenen Routes Dünya Güzergah Geliştirme Fuarı'nda katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı.
     TAV Havalimanları açıklamasında, bu yıl 18. kez düzenlenen Routes Dünya Güzergah Geliştirme Fuarı'nda katılımcıların TAV Havalimanları standına yoğun ilgi gösterdiği belirtildi. Birleşik Arap Emirlikleri'den Abu Dabi'de 29 Eylül-2 Ekim arasında gerçekleşen fuarda başta kısa süre önce işletmesini üstlendiği Medine olmak üzere TAV'ın faaliyet gösterdiği havalimanları, havayolu ve turizm profesyonellerinin dikkatini çekti.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları Kurumsal İletişim Koordinatörü Bengi Vargül, "Routes, sektörün en kapsamlı ve en önemli organizasyonları arasında. Endüstrinin hem küresel ölçekte nereye gittiğini görmek, hem de faaliyet gösterdiğimiz bölgelerdeki gelişmeleri daha yakından izleyip yeni olanakları ortaya çıkarmak için güzel bir fırsat sunuyor" dedi.
     Türkiye'de işlettikleri İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Antalya Gazipaşa'nın yanı sıra Tunus, Gürcistan ve Makedonya'daki havalimanlarıyla fuarda yer aldıklarını kaydeden Vargül, "Bu sene ilk defa Suudi Arabistan Medine Havalimanı da standımızda yer alıyor. Kutsal topraklardaki bu projenin bizim için ayrı bir önemi var. Türkiye ve farklı ülkelerde işlettiğimiz havalimanlarından uğurladığımız hacı adaylarımızı bugünlerde Medine de yine TAV olarak karşılıyoruz. İlk kafileler gitmeye başladı ve şu ana kadar çok iyi yorumlar aldık. Medine'de kısa sürede renove ettiğimiz terminalimizin açılışını da yaptık. Bu fuarda bir kez daha gördük ki, dünyada havalimanı tasarımı, inşaatı, finansmanı ve işletmesi denildiğinde TAV adı akla geliyor ve bu da bizi hem gururlandırıyor hem de mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.
     Routes'a bu yıl 300 havayolu, 650 havalimanı ve 200 uluslararası turizm otoritesini temsilen yaklaşık 3 bin delege katıldı. TAV Grubu, kısa süre önce fuara ev sahipliği yapan Abu Dabi'de bölgenin en büyük projeleri arasında yer alan Midfield Terminal yapım ihalesini kazanmıştı. TAV İnşaat yaklaşık 3 milyar dolarlık proje kapsamında 27 milyon yolcu kapasiteli terminalin inşasını gerçekleştirecek.
    
    
    

Bu haberi 147 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir