TAV Havalimanları, İMKB 30 endeksine alınıyor -Türk Traktör, İMKB 30 endeksinden çıkarılıyor

  • Yazı boyutu
TAV Havalimanları, İMKB 30 endeksine alınıyor
  -Türk Traktör, İMKB 30 endeksinden çıkarılıyor

TAV Havalimanları, İMKB 30 endeksine alınıyor -Türk Traktör, İMKB 30 endeksinden çıkarılıyor

TAV Havalimanlar, İMKB 30 endeksine dahil ediliyor.
     Borsa Başkanlığı, İMKB Pay Endeksleri Temel Kuralları gereğince İMKB 100, İMKB 50, İMKB 30 ve İMKB 10 Banka endekslerinde 2013 yılı ikinci üç aylık dönemi için değişiklik kararı aldı.
     Karara göre, İMKB 10 banka endeksinde alınacak ve çıkarılacak hisse senedi bulunmazken, Türk Ekonomi Bankası ve Tekstilbank yedek paylar olarak belirlendi.
     İMKB 30 endeksine TAV Havalimanları dahil edilirken, Türk Traktör ise endeksten çıkarılıyor. Trakya Cam ve Akfen Holding ise yedek paylar olarak belirlendi.
     İMKB 50 endeksinde Akfen Holding, Aksa ve Net Holding dahil edilirken, Fenerbahçe Futbol AŞ, Park Madencilik ve Kartonsan endeksten çıkarılıyor. Göltaş Çimento, Otokar ve Kartonsan yedek pay olarak belirlendi.
     İMBK 10 endeksine Tat kKonserve, Yazıcılar Holding, Teknosa İç ve Dış Ticaret, OMV Petrol Ofisi, Aksa Enerj, ve Anel Elektrik dahil ediliyor. Boyner Mağazacılık, Rhea Girişim, Çemaş Döküm, Trabzonspor Sportif AŞ, Kiler GMYO ve Menderes Tekstil endeksten çıkarılıyor. Net Turizm, Anadolu Cam, Tekstilbank, Mutlu Akü ve Adel Kalemcilik ise yedek pay olarak belirlendi.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir