TAV Avrupalı havalimanı profesyonellerine ev sahipliği yaptı

  • Yazı boyutu
TAV Avrupalı havalimanı profesyonellerine ev sahipliği yaptı

TAV Avrupalı havalimanı profesyonellerine ev sahipliği yaptı

Avrupalı havalimanı işletmecilerinin üst düzey politika oluşturma birimi olan ACI Europe'un, 74'üncü Politika Komitesi toplantısı 17-18 Eylül'de TAV Havalimanları'nın ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirildi.
     TAV tarafından yapılan açıklamaya göre, Avrupalı havalimanı yöneticileri TAV Havalimanları ev sahipliğinde düzenlenen Airports Council International Europe (ACI Europe) Politika Komitesi toplantısı için İstanbul'a geldi.
     ACI Europe 46 ülkeden 400'den fazla havalimanını temsil ediyor. Komite, güvenlik, yer hizmetleri, çevresel başlıklar gibi havacılık endüstrisinin ana stratejik alanlarında havalimanı işletmecilerinin politika önerilerini oluşturuyor.
     İstanbul'daki toplantıda Avrupa Birliği havacılık mevzuatındaki siyasi gelişmeler analiz edilip AB kurumları nezdinde muhtemel girişimler görüşüldü.
     TAV Havalimanlari ACI Europe Politika Komitesi daimi delegesi Zafer Meşe açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, şunları ifade etti:
     "Avrupa havacılık endüstrisinin kalbinde yer alan ACI Europe'un aktif bir üyesi olarak bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Son 10 yılda havacılık sektörünün gösterdiği gelişim İstanbul' un Avrupa' nın sayılı merkezleri arasına girmesini sağladı. Ulaştırma Bakanlığı'nın vizyonu doğrultusunda DHMİ ve THY başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte bu başarıyı daha ileri noktalara taşımak üzere çalışıyoruz. Bu çerçevede Avrupa düzeyinde havalimanı işletmeciliği alanında politika yapıcı bir rol üstleniyoruz ve iyi bir ülke temsilciliği gerçekleştirdiğimize inanıyoruz."
     Açıklamada verilen bilgiye göre, ACI Europe, Avrupalı hava limanı işletmecilerinin kolektif platformu olarak havalimanı işletmeciliği ve operasyonlarında profesyonel mükemmelliği sağlamak üzere çalışıyor. Avrupa'daki havayolu trafiğinin yaklaşık yüzde 90' ını temsil eden 400'den fazla hava limanı işletmecisini buluşturan ACI Europe, uygun politika önerileri oluşturarak havalimanlarının sesi olarak yasa yapıcılar ve diğer endüstri oyuncularıyla çalışıyor. ACI Europe üyesi havalimanları yılda ortalama 1,5 milyar yolcu ve 17 milyon metrik ton kargoya hizmet veriyor.
     ACI Europe'un düzenli ve aktif bir üyesi olan TAV Havalimanları'nın İcra Kurulu Başkanı Sani Şener kuruluşun Yönetim Kurulu'nda yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir