Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Minnihanov: -"Yakın bir zamanda yatırımcılara enerji ve…

  • Yazı boyutu
Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Minnihanov:
  -"Yakın bir zamanda yatırımcılara enerji ve…

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Minnihanov: -"Yakın bir zamanda yatırımcılara enerji ve başka sanayi alanlarında geniş olanaklar sağlayacağız"

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, "Yakın bir zamanda yatırımcılara enerji ve başka sanayi alanlarında geniş olanaklar sağlayacağız" dedi.
     Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nce (OİB) düzenlenen, "Türkiye-Tataristan Otomotiv Ticaret ve Yatırım İşbirliği Forumu"na katılmak üzere Bursa'ya gelen Minnihanov, Coşkunöz Holding'i ziyaret etti.
     Holdingin üretim alanını gezen ve yetkililerden bilgi alan Minnihanov, Türkiye ile Tataristan arasındaki ilişkilerin gayet iyi bir seviyede olduğunu belirterek, bunu geliştirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.
     Minnihanov, Coşkunöz Holding'in üretim alanını çok beğendiğini ifade ederek, "Gördüklerimden çok etkinlendim. İşçilerin çalışma şartları çok iyi. Dünya standartlarında, eğitimli, yetkin ve konusunda uzman olanların çalıştığı bir firma. Başarılarınızın devamını diliyorum ve sizi Tataristan'a bekliyorum" diye konuştu.
     Türk iş adamlarıyla özellikle otomotiv sanayi alanında işbirliği yapmayı planladıklarını vurgulayan Minnihanov, "Yakın bir zamanda yatırımcılara enerji ve başka sanayi alanlarında geniş olanaklar sağlayacağız. Bizim şirketlerimizle Türk şirketleri arasındaki işbirliğinin artmasını arzuluyoruz"' ifadesini kullandı.
     Coşkunöz Holding Genel Koordinatörü Cenk Yöney de Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti.
     Coşkunöz Grubu olarak Tataristan'a yatırım yapmayı planladıklarını belirten Yöney, şunları kaydetti:
     "Tataristan'da yeni bir yatırım yapmak suretiyle bölgede otomotiv ana sanayisine destek verecek güçlü bir Türk firması olarak yer almayı ve bu şekilde Tataristan'ın sanayi yolculuğunda ufak da olsa bir katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Yatırımlarımızın Türkiye ve Tataristan için hayırlı olmasını diliyorum."
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir