Tatar ve Pembelik Hidroelektrik!

  • Yazı boyutu
Tatar ve Pembelik Hidroelektrik!

Tatar ve Pembelik Hidroelektrik santralleri için kamulaştırma

Elazığ ve Tunceli il sınırları içerisinde tesis edilecek Tatar Hidroelektrik Santrali ile Elazığ'da tesis edilecek Pembelik Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla kamulaştırılacak bölgeler Bakanlar Kurulu kararıyla belirlendi.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre, Elazığ ve Tunceli'de tesis edilecek Tatar Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla Bardaklı, Karasakal, Alayağmur, Tatar, Obuzbaşı, Elmalı, Sökücek, Kuşaklı, Doğucak köylerinin bazı ada ve parselleri Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yazısı üzerine Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırıldı.
     Elazığ'da tesis edilecek Pembelik Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı için de Akkuş, Okçular, Akarbaşı, Alabal, Özlüce, Çalıkaya, Kalkanlı, Çayağzı, Aşağıdoluca ve Dallıbahçe köylerinin bazı ada ve parselleri Hazine adına tescil edilmek üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından acele kamulaştırılması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu'nca kabul edildi.
    
    
    


Bu haberi 333 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir