Taşınmaz ihaleleri -Bodrum'da Maliye Hazinesi adına kayıtlı arsanın nihai pazarlık görüşmesinde…

  • Yazı boyutu
Taşınmaz ihaleleri
  -Bodrum'da Maliye Hazinesi adına kayıtlı arsanın 
  nihai pazarlık görüşmesinde…

Taşınmaz ihaleleri -Bodrum'da Maliye Hazinesi adına kayıtlı arsanın nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 277 milyon lira ile TMC Mazıdağı Fosfatları Sanayi ve Ticaret AŞ verdi

Muğla'nın Bodrum ilçesi Gölköy bölgesinde Maliye Hazinesi adına kayıtlı 678 bin 963 metre karelik arsanın özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 277 milyon lira ile TMC Mazıdağı Fosfatları Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.
     Özelleştirme İdaresinde yapılan nihai pazarlık görüşmesine 9 firma katıldı. İhale kapsamında ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif 125 milyon lira oldu.
     Daha sonra 4 elemeli yazılı turun ardından açık artırmaya geçildi.
     Açık artırmada başlangıç tutarı 257 milyon lira, artırım aralığı ise 1 milyon lira olarak belirlendi.
     Açık artırmada en yüksek teklifi 277 milyon lira ile TMC Mazıdağı Fosfatları Sanayi ve Ticaret AŞ verdi. Açık artırmada en yüksek ikinci teklifin sahibi ise 276 milyon lira ile NATA İnşaat Turizm Ticaret ve Sanayi AŞ oldu.
     Öte yandan, Aydın'ın Didim ilçesi Didim Mahallesi'ndeki 31 bin 921 metrekarelik arsa ve üzerindeki binaların da özelleştirilme ihalesinin nihai pazarlık görüşmeleri tamamlandı. İhalede açık artırma başlangıç tutarı 14 milyon 465 bin lira, artırım aralığı ise 5 bin lira olarak belirlendi. Ancak firmalar açık artırım bedeli üzerine çıkamadılar ve ihaleden çekildiler.
    
    
    

Bu haberi 215 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir