TARSİM, İspanya'da eğitim programına katıldı

  • Yazı boyutu
TARSİM, İspanya'da eğitim programına katıldı

TARSİM, İspanya'da eğitim programına katıldı

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), İspanya'da uygulamalı eğitim programına katıldı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamada, dünyadaki tarım sigortaları ile ilgili gelişmeleri yakından takip eden TARSİM'in, Türkiye'de de uygulanan sistemin temelini oluşturan İspanya modelini daha yakından izlemek ve gelişmeleri yerinde görmek üzere 10-14 Eylül 2012 tarihleri arasında uygulamalı eğitim programına katılım sağladığı bildirildi.
     İspanya'nın Madrid ve Sevilla kentlerinde reasürör firmalardan olan Mapfre Re ile İspanya'nın tarım sigortaları havuzu olan Agroseguro'nun ev sahipliğindeki eğitim programının tarım sigortası uygulamaları (hasar tespit teknikleri, teminatlar, teknik şartlar), pamuk, mısır, incir ve turunçgil başta olmak üzere mevcut diğer ürünlerdeki hasar tespit çalışmalarındaki saha uygulamaları ve hayvan hayat sigortaları uygulamaları gibi başlıklar adı altında gerçekleştirildiği, program kapsamında ayrıca bir hayvan çiftliğinin de ziyaret edilerek çeşitli uygulamalı çalışmalar yapıldığı kaydedildi.
     Programa Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kayacı ile diğer ilgili kişilerin katıldığı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir