TARİŞ Üzüm Birliği Genel Kurulu -Türker yeniden başkanlığa seçildi

  • Yazı boyutu
TARİŞ Üzüm Birliği Genel Kurulu
  -Türker yeniden başkanlığa seçildi

TARİŞ Üzüm Birliği Genel Kurulu -Türker yeniden başkanlığa seçildi

TARİŞ Üzüm Birliği Genel Kurulu'nda yapılan seçimde 76 delegeden 74'ünün oyunu alan Ali Rıza Türker yeniden başkanlığa seçildi.
     TARİŞ Üzüm Birliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türker, genel kurulda yaptığı konuşmada, 2012 bilançolarını karla kapadıklarını, karın sürdürülebilirliğini sağlamak için piyasayı regüle etme fonksiyonu bulunan birliklere finansal kamu desteği verilmesi gerektiğini belirtti.
     Piyasada kuru üzüm arzını dengelemek için yaş üzüme verilen teşvikin artırılması gerektiğini ifade eden Türker, "Tarım satış kooperatif ve birlikleri faaliyetlerini düzenleyen ve birçok eksikliği bulunan 4572 sayılı kanunun değiştirilmesi için bakanlıkça hazırlıklar yapılıyor. Düzenlenecek yeni yasa ile tarım satış kooperatif ve birliklerinin finansal sorunlarının giderilmesine dönük çözüm getirilmesini bekliyoruz" ifadesini kullandı.
     Konuşmaların ardından, genel kurulda tek liste ile gidilen seçimde 76 delegeden 74'ünün oyunu alan Türker, yeniden başkanlığa seçildi.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir