Tarım ürünleri ihracatında artış -Ocak-Eylül döneminde tarım ürünleri ihracatı yüzde 6,6 arttı

  • Yazı boyutu
Tarım ürünleri ihracatında artış
  -Ocak-Eylül döneminde tarım ürünleri ihracatı
  yüzde 6,6 arttı

Tarım ürünleri ihracatında artış -Ocak-Eylül döneminde tarım ürünleri ihracatı yüzde 6,6 arttı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bu yılın Ocak-Eylül döneminde tarım ürünleri ihracatının yüzde 6,6 arttığını bildirdi.
     Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu geçici dış ticaret verilerine göre, bu yılın Ocak-Eylül döneminde, geçen yılının aynı dönemine oranla tarım ürünü ihracatı 11 milyar 347 milyon dolara yükseldi.
     Tarım ürünü ihracatındaki artışın yüzde 6,6 olduğu belirtilen açıklamada, bu yılın ilk dokuz ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre ihracatında artış görülen ürünler şöyle sıralandı:
     "Süt ve süt mamulleri yüzde 12,6'lık artışla 388 milyon dolara, hububat yüzde 58,5'lik artışla 123 milyon dolara, şeker ve şeker mamulleri yüzde 7,6'lık artışla 363,7 milyon dolara, meyve sebze konserveleri yüzde 11,3'lük artışla 1,2 milyar dolara, makarna ve diğer unlu mamuller 20,6'lık artışla 869 milyon dolara yükseldi."
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir