Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Teke'ye onur ödülü

  • Yazı boyutu
Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Teke'ye onur ödülü

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Teke'ye onur ödülü

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke'ye Bulgaristan Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından "Kooperatifçilik Onur Ödülü" verildi.
     Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sofya'da düzenlenen bir törenle "Kooperatifçilik Onur Ödülü"nü Bulgaristan Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Petar Stefanov'un elinden alan Başkan Teke, verilen bu ödülden dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
     Tarım Kredi Kooperatiflerinin son yıllardaki başarılı çalışmaları ile yurt dışındaki kooperatif kuruluşları tarafından da örnek alınan bir kurum haline geldiğini belirten Teke, bu ödülün aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatiflerinin ulaştığı gücü ve uluslararası alanda tanınırlığını göstermesi bakımından çok anlamlı olduğunu ifade etti. Teke, imzalanan İyi Niyet Anlaşması'nın da iki komşu ülke kooperatifleri arasındaki işbirliğinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını bildirdi.
     Bulgaristan Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Stefanov da ulusal ve küresel seviyede kooperatif hareketine katkıda bulunan kooperatif liderlerine onur ödülü verdiklerini ifade ederek, Türk Kooperatifçiliğine verdiği katkı ve uluslararası alandaki etkinliği sebebiyle de Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke'ye bu ödülü verdiklerini kaydetti.
     Stefanov, ödülü daha önce de Bulgaristan Devlet Başkanı Georgi Parvanov, ICA Milletlerarası Kooperatifler Birliği Başkanı Pauline Green'e verdiklerini hatırlattı.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir