Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu: -"Türkiye Tarım Kredi kooperatiflerine bu yılın…

  • Yazı boyutu
Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu:
  -"Türkiye Tarım Kredi kooperatiflerine bu yılın…

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu: -"Türkiye Tarım Kredi kooperatiflerine bu yılın 10 ayında 26 bin yeni ve genç üretici ortak oldu"

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine bu yılın 10 ayında 26 bin yeni ve genç üreticinin ortak olduğunu bildirdi.
     Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye genelinde 1 milyon 100 bin ortağı olan ve 1660 birim kooperatifiyle Türk çiftçisine 149 yıldır hizmet veren Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine ilginin artarak devam ettiğini ifade etti.
     Küresel ısınma, hızlı nüfus artışı, tarımsal alanların daralması, biyoyakıt kullanımı, su kıtlığı gibi nedenlerle gıdanın öneminin her geçen gün arttığına işaret eden Kutlu, şöyle devam etti:
     "Artık dünyada tarım stratejik sektör haline geldi. Tarımın önemi her geçen gün katlanarak artıyor. Ülkemizde de mode tarıma geçilmesiyle birlikte bu sektörümüze ilgi her geçen gün artmaktadır. 149 yıldır Türk çiftçisine hizmet veren, bütün tarımsal girdileri kar amacı gütmeden temin eden ve ortaklarının ürünlerini değerlendirerek Türk çiftçisinin her zaman güven kapısı olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine bu yılın 10 ayında 26 bin yeni ve genç üretici ortak oldu. Bu bize olan güveni göstermektedir. Sorumluluğumuz daha da artmaktadır. Sorumluluğumuzun ciddiyetini bilerek tarımla geçinen herkesi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri çatısı altına bekliyoruz. Gelin bu kapı sizin kapınız."
     Kooperatifçiliğin dünya çapında hızla geliştiğini, 1 milyar üreticinin kooperatif üyesi olduğunu belirten Kutlu, 'Dünyada yaşanan ekonomik krizler de göstermiştir ki krize karşı direnen, ayakta kalan hatta krizden kazançlı çıkan tek sektör kooperatifçiliktir" değerlendirmesinde bulundu.
     Abdullah Kutlu, Türkiye'de çiftçi profilinin değişmeye başladığını belirterek, tarımda sanayileşmeyle birlikte holdinglerin yanı sıra şehirlerde yaşayan şirket müdürleri, doktor, avukat, mühendis, sanayici, tüccar gibi birçok meslek grubundan insanların da tasarruflarını tarım sektöründe değerlendirmeye yöneldiğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir