Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürlüğü toplantısı -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri…

  • Yazı boyutu
Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürlüğü toplantısı
  -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri…

Tarım Kredi Kooperatifi Sakarya Bölge Müdürlüğü toplantısı -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Kutlu: -"Çiftçilerimizin sigorta için yoğun talepleri var, bu nedenle bütün kooperatiflerimiz sigorta acentesi gibi çalışıyor"

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu, çiftçilerin sigorta için yoğun talep gösterdiğini belirterek, "Bu nedenle bütün kooperatiflerimiz sigorta acentesi gibi çalışıyor" dedi.
     Kooperatifin Sakarya Bölge Müdürlüğü'nce Bolu'daki bir otelde düzenlediği "Aile Meclisi" toplantısına katılan Kutlu, AA muhabirine çiftçilerin ürünlerini korumaları için sigorta yaptırmaları gerektiğini söyledi.
     Çiftçilerin yoğun yağış ve dolu nedeniyle zor anlar yaşadığına dikkati çeken Kutlu, "Aşırı yağışların yanı sıra bazı yerlerde de dolu yağışları oldu. Ürünleri zarar gören üreticilerimiz oldu. Çiftçilerimizin ürünleri zaten sigortalı ise bunlarla ilgili hasar tespitleri yapılıp sigortadan bunlar tanzim edilebilir" dedi.
     Kutlu, çiftçilerin mutlaka tarım sigortası yaptırması gerektiğini ifade ederek, "Sigortacılık çok önemli. Devlet, sigorta yaptıran çiftçilere yönelik Tarım Sigortaları Kanunu çıkarttı. Şu anda sigorta yaptıran çiftçilerin priminin yüzde 50'sini devlet karşılıyor. Eğer çiftçi 100 liralık bir prim ödeyecekse 50 lirasını devlet karşılıyor. Dolayısıyla çiftçimiz mutlaka bu sigortacılığa eğilmeli, ürünlerini sigortalamalı. Çiftçilerimizin mutlaka ürünlerini sigortalamaları konusunda gayret gösteriyoruz. Onları bu hususta eğitiyoruz. Tabii çoğu çiftçimiz bunun farkında ama yaptırmayanlar da var. Onlara da şiddetle öneriyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 376 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir