Tarım Kredi Afrika'ya açıldı

  • Yazı boyutu
Tarım Kredi Afrika'ya açıldı

Tarım Kredi Afrika'ya açıldı

Tarım Kredi Kooperatifleri'nin tarım ilaçları üreten şirketi TARKİM'in, Mısır'dan sonra Etiyopya, Tanzanya ve Nijerya'ya ihracat bağlantıları kurduğu bildirildi.
     Tarım Kredi Kooperatifleri'nden yapılan yazılı açıklamada, Afrika pazarına açılmak için başlatılan çalışmaların meyvelerini vermeye başladığı belirtilerek, bitki koruma ürünleri ve tarım ilaçları üreten ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bağlı TARKİM'in Mısır'dan sonra Etiyopya, Tanzanya ve Nijerya'ya da ihracat bağlantıları kurduğu ifade edildi.
     Açıklamada, Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'da geçen ay düzenlenen 17. ACITF Uluslararası Genel Ticaret Fuarı'na katılan firmanın bu ülkeye 3 milyon dolarlık ihracat yapmak için önemli adımlar attığı vurgulanarak, TARKİM Genel Müdür Vekili Süleyman Sevinç ve Dış ticaret Sorumlusu Seyfullah SARI'nın girişimleri sonucunda Etiyopya'nın önde gelen firmalarından MR. Abebe'ye ait firma ile 3 milyon dolarlık ihracat için ön anlaşma sağlandığı kaydedildi.
     Ayrıca Tanzanya'nın başkenti Darusselam ile Nijerya Lagos'ta düzenlenen Türk İhraç Malları Fuarı'nda stant açan TARKİM'in, Tanzanya ve Nijerya pazarında aktif rol almak için birçok iş adamıyla ikili görüşmelerini sürdürdüğüne dikkat çekilen açıklamada, Afrika pazarında Çin ve Hindistan firmalarına alternatif olarak kaliteli ürünleri ile yer bulmakta zorluk çekmeyen firmanın Mısır'a ilk ihracatını geçen yıl gerçekleştirdiği hatırlatıldı.
     Açıklamada, Mısır'da tarım ilacı sektöründe ruhsat alan ilk Türk firması olan TARKİM'in, ruhsatlarının tamamlanmasıyla birlikte 5 milyon dolar ihracat hedeflediği belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir