Tarım Bakanlığı il müdürleri Kızılcahamam'da kampa giriyor

  • Yazı boyutu
Tarım Bakanlığı il müdürleri Kızılcahamam'da kampa giriyor

Tarım Bakanlığı il müdürleri Kızılcahamam'da kampa giriyor

Türkiye genelinde görev yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık il müdürleri, 2013 yılı üretim dönemine hazırlık amacıyla Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde bir araya geliyor.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık il müdürlerinin bir araya geleceği toplantıda gıda güvenilirliğinden hayvan sağlığına, tarım arazilerinin parçalı yapısının sonlandırılmasından üretimde çevreci politikaların benimsenmesine, erozyondan sulu tarıma, bitkisel üretimden su ürünlerine, basın kuruluşlarının şeffaf ve hızlı bir şekilde bilgilendirilmesine kadar pek çok konunun ele alınacağı ifade edildi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in, programın 3. günü il müdürleri ile görüşeceği belirtilirken, Eker'in "tarımsal büyümenin kesintisiz sürdürülmesi" konusunu masaya yatıracağı vurgulandı.
     Açıklamada ayrıca, yarın başlayıp, 5 gün sürecek toplantıda, Bakanlığa doğrudan bağlı Genel Müdürlükler ile Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü (TMO), Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), Et ve Balık Kurumu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nin birer sunum yapacağı da bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 203 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir