TAPDK Kurul Kararı -Tütün mamullerinde, girdileri değerlendirecek Bilimsel Komisyon'un teşkili…

  • Yazı boyutu
TAPDK Kurul Kararı
  -Tütün mamullerinde, girdileri değerlendirecek Bilimsel Komisyon'un
  teşkili…

TAPDK Kurul Kararı -Tütün mamullerinde, girdileri değerlendirecek Bilimsel Komisyon'un teşkili ile çalışma şekline ilişkin usul ve esaslar belirlendi

Tütün mamullerinde, girdileri değerlendirecek Bilimsel Komisyon'un teşkili ile çalışma şekline ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
     Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (TAPDK), "Tütün Mamulleri Üretiminde Kullanılan Girdilerin Değerlendirilmesi Görevi İle Yetkilendirilecek Bilimsel Komisyonun, Teşkili İle Çalışma Şekline İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Kurul Kararı" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, komisyon üyeleri, kimya, gıda, ziraat, tıp ve eczacılık alanlarında lisans eğitimini tamamlamış, kurumca doğrudan davet edilen adaylar arasından kurul tarafından belirlenen 7 üyeden oluşacak.
     Komisyon, kurumca iletilen icmal girdi tablolarını, toksikoloji bilgilerini ve gerektiğinde mamulat çeşidi bazındaki diğer bilgi ve belgeleri, bilimsel gelişmeleri göz önünde bulundurarak değerlendirecek, yaptığı değerlendirme sonucu hazırladığı raporu toplantı tarihinden itibaren en geç bir ay içerisinde kuruma iletecek.
     Komisyon üyelerinin görev süresi iki yıl olacak, görev süresi biten üye komisyonda yeniden görev alabilecek. Görev süresi dolmadan üyeliği sona eren üyenin yerine ise kalan süreyi tamamlamak üzere yeniden görevlendirme yapılacak.
     Komisyon en az dört üyenin hazır bulunması ile toplanacak.
     Komisyon ihtiyaç duyulması halinde teknik konularda konu ile ilgili uzman kişilerin görüşlerine başvurabilecek.
     Komisyon Başkanı ve üyeleri, görevi gereği edindikleri bilgileri, belgeleri, kurum ve firmaların ticari, bilimsel ve teknik sırlarını, görevlerinden ayrılmış olsalar bile açıklayamayacak, kendilerinin veya üçüncü şahısların lehine veya aleyhine kullanamayacak ve kullandıramayacak. Bu kapsamda, her bir komisyon üyesi görevine başlamadan önce kurumca hazırlanan gizlilik taahhütnamesini imzalayacak.
     Komisyon Başkanı ve üyeleri, görevlerinin sona ermesinden sonra iki yıl süre ile tütün ve tütün mamulleri endüstrisinde faaliyet gösteren firmalarda bedelli veya bedelsiz olarak görev alamayacak, danışmanlık hizmeti veremeyecek.
    
    
    

Bu haberi 197 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir