TAPDK'dan tütün ve etil alkol üreticilerine yönelik karar -Kurul, söz konusu alanlarda faaliyet…

  • Yazı boyutu
TAPDK'dan tütün ve etil alkol üreticilerine yönelik karar
  -Kurul, söz konusu alanlarda faaliyet…

TAPDK'dan tütün ve etil alkol üreticilerine yönelik karar -Kurul, söz konusu alanlarda faaliyet gösteren firmalardan 2013 yılında alınacak tesis kurma ve faaliyet uygunluk belgesi gibi belgelerin tutarlarını belirledi

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK), tütün ile etil alkol ve metanolün üretimi alanlarında faaliyet gösteren firmalardan alınacak tesis kurma ve faaliyet uygunluk belgesi gibi belgelerin tutarlarını belirledi.
     Kurul'un her iki alana ilişkin kararları Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, etil alkol ve metanolün üretimi ile iç ve dış ticaretinde faaliyet gösterecekler için tesis kurma uygunluk belgesi bedelinin her bin litre proje kapasitesi başına 23,53 lira, üretim ve faaliyet uygunluk belgesi bedelinin 19 bin 600 lira, dağıtım uygunluk belgesi bedelinin 19 bin 600 lira, dağıtım uygunluk belgesi yenileme bedelinin de 2 bin 370 lira olmasına karar verildi.
     Ayrıca, 20 litre ve daha küçük ambalajlı etil alkol ve alkollü karışımlar için her bin litre başına 48,19 lira, 20 litreden büyük ambalajlı ve dökme etil alkoller için her bin litre başına 19,61 lira, yakıt biyoetanolü için her bin litre başına 8,24 lira alınacak.
     Bu arada, Kurul, 2013 yılında tütün işleme tesisi kurma uygunluk belgesi için 30 bin 550 lira, tütün işleme tesisi faaliyet uygunluk belgesi için 61 bin 100 lira, tütün ticareti yetki belgesi için 30 bin 550 lira, tütün ticareti yetki belgesi vize işlemleri için yıllık 3 bin 55 lira bedel alınmasını kararlaştırdı.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir