Takoder

  KOÜ TEKNOPARK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teras Kat : 6 No : 4 Yeniköy / Kocaeli ( / / Türkiye)
  090-262-3413135 090-262-3413135
  Takoder (Yönetim Kurulu Başkanı, CEO, Genel Müdür)

  Ürün Etiketleri

  Takoder

  • Ürün Adı : Takoder

  Ürün Hakkında

  Saygı değer meslektaşlarım ve değerli arkadaşlarım, Ülkemiz, Avrupa Birliğine üye Ülkeler arasına girmek için bir takım hazırlık çalışmaları yapmaktadır, bu hazırlıklardan biride Takograf cihazları ve kullanım kuralları ile ilgili yasal düzenlemelerdir, AB Üyesi Ülkelerin, Bizlere vermiş olduğu sürenin sonuna hızla yaklaşmaktayız, Dijital takograf sistemine geçiş için verilen son tarih 16 Haziran 2010 `dur. Siz değerli üreticilerimiz ve Servislerimiz bizler kadar konunun takipcisi ve muhataplarısınız. TC.Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız, Ülkemizin Dijital Takograf`a geçmesi için bir takım hazırlıklar ve çalışmalar yapmaktadır. Şuanki yapılan tüm çalışmalar sadece AB uyumlu Takograf cihazlarını değil, Ülkemizde kullanmakta olduğumuz yerli üretimimiz olan Takograf cihazlarımızıda ilgilendiriyor. Çünkü, mevcut cihazlarımız AB Standartlarına uymuyor, eğer sadece İthal takograf cihazları ile ilgili çalışmalar yapılarak düzenlemeler getirilirse ve bizler bu konuda sessiz kalır ve olacaklara seyirci kalırsak yerli takograf sektörümüz çok büyük bir zarara uğrayacaktır. Sektörümüzün zarar görmemesi için birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek yürürlüğe girecek olan yönetmeliğin AB Standartlarında olmasını fakat aynı zamanda da iç pazarımızı etkilemeden, yerli üreticimizin ve takograf servislerimizin çıkarlarını gözeterek, gerekli düzenleme ve çalışmaların yapılmasını sağlamak için harekete geçmemiz gerekiyor.

  Biz dernek olarak gerekli çalışma ve girişimlerde bulunuyoruz, fakat bazı nifak çevreler, dernekneğimizin yerli üretici arkadaşlarımızın karşısında bir kurum olduğunu, yerli üretim takograf cihazlarının kaldırılmasını istediğini düşünerek kamu oyunu yanlış bilgilendiriyor, Bu uyanlış bilgilendirmelerin sonucunda da üreticilerimiz ve derneğimiz karşı karşıya gelmektedir. Bu bilgiler son derece yanlış ve asılsızdır. TAKODER Takograf servislerinin ve üreticilerinin karşısında değil, bilakis her zaman yanında ve birlikte hareket edeceği bir dernektir. Derneğimizin kurulum amacı, Üreticilerimizin, İmalatcılarımızın, ithalatcı ve Servislerimizin haklarını korumak ve yasal düzenlemelerin yapıldığı süreç içerisinde T.C. Bakanlıklarımızla resmi bir kurum olarak görüşüp gerekli düzenlemelerin Sektörümüz ve Ülkemizin çıkarları doğrultusunda kararlar verilirken, Takograf sektörünün tek sesi olarak sesini duyurması ve elinden gelenin fazlasını siz değerli arkadaşlarımızın bilgi, düşünce ve fikirleriye hayata geçirmesini sağlamaktır. Derneğimizin kurucu üyeleri sektörümüzden uzak olan insanlar değildir, bu ülkede yıllardır bu sektörde hizmet veren ve yerli takograf cihazlarının satış ve servislik hizmetleriyle ekmeğini kazanan arkadaşlarımızdır, hiç bir üye arkadaşımızdan, kendi öz malına karşı art bir niyet taşıması beklenemez. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız ve Ulaştırma Bakanlığımız Takograf sektörüyle ilgili çok yoğun çalışmalar yapmaktadır. Bir Takograf servisinin nasıl olması gerektiği hususundaki Servis Kriterleri oluşturulduğu ve yayınlandığı an müracatlar başlayacaktır. Bu kriterleri yerine getiren her Servis Yetki Belgesi ve Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi alacaktır. Bizler kimsenin ekmeği ile oynamayız ve oynatmayız.

  Saygı değer meslektaşlarımız, dikkat etmemiz gereken çok önemli bir konu var, Takograf cihazları 3516 sayılı ölçü ve ayarlar kanunu kapsamına girdi, çıkan her kanun, yasa ve yönetmelik bu ülkede yaşayan veya ülkemiz karayollarını kullanan herkes için geçerlidir. Hiç kimse bu kanun, İthal takograflar için, bu kanun,yerli takograflar için geçerlidir diyemez, sizler çok iyi biliyorsunuz ki, kanun çıkar, yönetmelik yayınlanır, resmi gazetemizde yayınlandığı andan itibaren hepimiz için geçerlidir. Bu kanunlara uyulması zorunludur. Çıkan kanunların ve yönetmeliklerin TAKODER Derneği ile hiç bir ilgi ve alakası yoktur. AB kriterlerine uyumluluk çalışmalarının sonucu olarak bu kanunların çıkarılması zaruriyet kazanmıştır ve sonuç olarak bu kanunları T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız çıkartmıştır. Bu

  Tümünü göster
  Takoder
  KOÜ TEKNOPARK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teras Kat : 6 No : 4 Yeniköy / Kocaeli ( / / Türkiye)
  090-262-3413135
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir