Takasbank ile TDC arasında işbirliği mutabakatı imzalandı

  • Yazı boyutu
Takasbank ile TDC arasında işbirliği mutabakatı imzalandı

Takasbank ile TDC arasında işbirliği mutabakatı imzalandı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Takas ve Saklama Bankası AŞ (Takasbank) ile Tunus Saklama ve Takas Kuruluşu (TDC) arasında bilgi alışverişi, eğitim ve her iki ülkedeki sermaye piyasalarını geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmak üzere bir mutabakat zaptı imzalandı.
     Takasbank'tan yapılan açıklamaya göre, Takasbank ile TDC arasında bilgi alışverişini, eğitimi ve her iki ülkedeki sermaye piyasalarını geliştirmeyi amaçlayan mutabakat zaptı, TDC Genel Müdürü Maher Zouari ve Takasbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Ulus tarafından imza altına alındı.
     Mutabakat zaptına göre, TDC ve Takasbak yakın iş ilişkisi içerisinde olacak ve her iki kurumun çalışanları, söz konusu finansal piyasaların gelişimini desteklemek, bilgi alışverişinde bulunmak, takas ve saklama hizmetleri ile ilgili işbirliği imkanlarını tartışmak amacı ile düzenli olarak bir araya gelecek.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir