Tabii afetlerden zarar gören çiftçiye kredi kolaylığı -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel…

  • Yazı boyutu
Tabii afetlerden zarar gören çiftçiye kredi kolaylığı
  -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel…

Tabii afetlerden zarar gören çiftçiye kredi kolaylığı -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Kutlu, tabii afetlerden zarar gören ve kredi limiti dolu olan çiftçilerin borçlarının yüzde 60'ını ödemeleri halinde yeniden kredi kullanabileceklerini açıkladı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, tabii afetlerden zarar gören ve kredi limiti dolu olan çiftçilerin borçlarının yüzde 60'ını ödemeleri halinde yeniden kredi kullanabileceklerini bildirdi.
     Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulu kararı ile tabii afetler nedeniyle ürünü zarar gören ve borçları bir yıllığına yüzde 5 faizle ertelenen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ortağı çiftçilerin yeniden kredi kullanıp zararlarını daha kolay telafi edebilmeleri için çalıştıklarını belirtti.
     Borcu ertelenen çiftçinin borç limiti dolu olduğu için Tarım Kredi Kooperatifleri'nden yeniden kredi kullanamadığına işaret eden Kutlu, çiftçinin gübre, mazot, tohum, ilaç, ve yem gibi ihtiyaçlarını gidermek için zor duruma düşmesini istemediklerini bildirdi.
     Kredi kullanımı konusunda kolaylık getirdiklerini ifade eden Kutlu, şunları kaydetti:
     "Çiftçilerimiz tefeciye gidip zarar görmesin istiyoruz. Daha önce borçlarının yüzde 75'ini ödediklerinde yeniden kredi kullanabileceklerini açıklamıştık. Şimdi ise yeni bir kolaylık daha sağladık. Bu oranı yüzde 75'ten yüzde 60'a çektik. Yani Tarım Kredi Kooperatifleri'nden kredi kullanıp tabii afetlerden zarar gören çiftçilerimiz kredi borçlarının yüzde 60'ını ödedikleri takdirde yeniden kredi kullanabilecekler."
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir