SZUTEST şirketine uyuşmazlıklarda rapor hazırlama yetkisi

  • Yazı boyutu
SZUTEST şirketine uyuşmazlıklarda rapor hazırlama yetkisi

SZUTEST şirketine uyuşmazlıklarda rapor hazırlama yetkisi

SZUTEST Teknik Kontrol ve Belgelendirme Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi'ne; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından elektrikli teçhizatların üzerine CE işaretinin konulması ile Bakanlıkça ürünlerin piyasaya sürülmesinin yasaklanması gibi konulara dair uyuşmazlıklarda rapor hazırlama ve güvenlik tedbiri için görüş bildirme yetkisi verildi.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın "SZUTEST Teknik Kontrol ve Belgelendirme Hizmetleri Ticaret Limited Şirketinin Onaylanmış Kuruluş Olarak Görevlendirilmesine Dair Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, firma, "Belirli Gerilim Sınırları Dahilinde Kullanılmak Üzere Tasarlanmış Elektrikli Teçhizat ile İlgili Yönetmelik"te yer alan CE uygunluk işaretinin kullanılması ve elektrikli teçhizata iliştirilmesi ile emniyet nedeniyle Bakanlıkça elektrikli teçhizatın piyasaya sürülmesinin yasaklanması ya da serbest dolaşımının engellenmesi gibi konulardaki uyuşmazlıklarda rapor hazırlayarak, güvenlik tedbiri için görüş bildirebilecek.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir