Suudi finansman kuruluşuyla bazı Türk bankaları anlaşma imzalayacak

  • Yazı boyutu
Suudi finansman kuruluşuyla bazı Türk bankaları anlaşma imzalayacak

Suudi finansman kuruluşuyla bazı Türk bankaları anlaşma imzalayacak

DEİK/Türk-Suud İş Konseyi ev sahipliğinde yarın İstanbul TOBB Plaza'da Saudi Export Program(SEP) ve Türkiye'den bazı bankalar arasında "Finansman Anlaşması" imzalanacak.
     DEİK'ten yapılan açıklamaya göre, anlaşma ile birlikte, programa üye finansal kurumlara müşterilerinin Suudi Arabistan'dan petrol dışı ürünleri kapsayan ithalatları için ithalatçılara 3 yıla varan vadelerle ucuz finansman imkanı sunulacak.
     Kuruluş amacı Suudi Arabistan'ın petrol dışı ihracat kalemlerini çeşitlendirerek, ekonominin petrole dayalı bağımlılığını azaltmak bu sayede gayrisafi yurtiçi hasılaya katkıda bulunmak olan SEP, Suudi ihracatçılara ihtiyaç duydukları fonlama, garanti/sigorta hizmetlerini sunarak rekabet güçlerinin artmasına destek olmayı ve uluslararası ticarette karşılaşabilecekleri riskleri en aza indirmelerine olanak sağlayarak ulusal endüstrinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir