ŞUTSO Başkanı Ertekin'den meslek örgütlerine mektup -Ertekin: "Şanlıurfa'da yapacağınız…

  • Yazı boyutu
ŞUTSO Başkanı Ertekin'den meslek örgütlerine mektup
  -Ertekin: "Şanlıurfa'da yapacağınız…

ŞUTSO Başkanı Ertekin'den meslek örgütlerine mektup -Ertekin: "Şanlıurfa'da yapacağınız yatırımlarınızın size geri dönüşü çok daha hızlı olacaktır"

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin, meslek örgütlerinin temsilcilerine Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) devam eden çalışmalarla ilgili bilgi verip, yatırım için Şanlıurfa'ya davet etti.
     ŞUTSO'dan yapılan açıklamaya göre, Ertekin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi'ye hitaben bir mektup kaleme aldı.
     Yeni Teşvik Sistemi'nde Şanlıurfa'nın 6. sırada yer aldığını hatırlatan Ertekin, mektubunda kentin yatırımlarda en avantajlı iller arasında yer aldığına işaret etti.
     Söz konusu mektupta Şanlıurfa'nın ulaşım ağıyla ilgili avantajlarına da değinen Ertekin, şunları kaydetti:
     "Şanlıurfa'dan, GAP Havaalanı ve diğer bölge illerine karayoluyla kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca başta Suriye ve Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerine çok yakın bir konumda olmamız nedeniyle bu pazarlara rahatlıkla ulaşabilmesi, ayrıca Şanlıurfa'ya kadar ilerletilmiş olan otoyol sayesinde Mersin ve İskenderun limanlarıyla ülkenin diğer bölgelerine de kısa sürelerde varılması mümkündür.
     Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde ciddi yatırımcılarımıza tahsis edilecek parseller mevcuttur. 3. OSB'nin ise hazırlıkları devam etmektedir. Şanlıurfa'da yapacağınız yatırımlarınızın size geri dönüşü çok daha hızlı olacaktır. Avantajlardan yararlanmak ve yatırım süreçlerinizin tümünde işlerinizi kolaylaştırmak için sizi ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız."
    
    
    

Bu haberi 322 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir