Süt ve süt ürünleri üretimi -Toplanan inek sütü miktarı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde…

  • Yazı boyutu
Süt ve süt ürünleri üretimi
  -Toplanan inek sütü miktarı Aralık ayında bir 
  önceki aya göre yüzde…

Süt ve süt ürünleri üretimi -Toplanan inek sütü miktarı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 6,8, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 arttı

Toplanan inek sütü miktarı, 2012 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 6,8, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 arttı.
     Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Süt ve Süt Ürünleri Üretimi Aralık 2012 verilerini açıkladı.
     Buna göre, toplanan inek sütü miktarı 614 bin 276 ton olarak gerçekleşti. Toplanan inek sütü miktarı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 6,8, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 arttı.
     İçme sütü üretimi ise 105 bin 302 ton oldu. İçme sütü üretimi, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 10,9 arttı, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 9,7 azaldı.
     Peynir üretimi, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 7,2, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,1 artarak 43 bin 919 tona yükseldi.
     Yoğurt üretimi, 81 bin 478 ton oldu. Yoğurt üretimi, Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,7 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 1,7 arttı.
     Ayran üretimi de 39 bin 411 ton olarak gerçekleşti. Ayran üretimi Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 5,4 azaldı, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 1,4 yükseldi.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir