Süt merkezi ile evlere taze süt servisi -Tatvan'da hizmet veren büyükbaş hayvan çiftliği, ilçede…

  • Yazı boyutu
Süt merkezi ile evlere taze süt servisi
  -Tatvan'da hizmet veren büyükbaş hayvan çiftliği, ilçede…

Süt merkezi ile evlere taze süt servisi -Tatvan'da hizmet veren büyükbaş hayvan çiftliği, ilçede oluşturduğu süt merkezi ile ilçe merkezi başta olmak üzere Bitlis ve çevre illere, günlük taze süt servis ediyor -Adabağ Süt Merkezi sorumlusu Aybay: -"Türkiye'de ilk defa uygulamaya koyduğumuz bu sistem ile günlük bin 300 litre taze süt satıyoruz"

Tatvan'da hizmet veren büyükbaş hayvan çiftliği, ilçede oluşturduğu süt merkezi ile ilçe merkezi başta olmak üzere Bitlis ve çevre illere, günlük taze süt servis ediyor.
     Tatvan-Ahlat karayolundaki 6 bin dönüm arazi üzerinde kurulan Adabağ Çiftliği'nde, holştayn cinsi 250 sağmal büyükbaş hayvan bulunuyor.
     Bu hayvanlardan her gün el değmeden elde edilen süt, soğuk zincir kurallarına uygun şekilde vatandaşın hizmetine sunuluyor.
     Adabağ Süt Merkezi'nde soğuk hava tanklarında muhafaza edilen bin 300 litre süt, ilçede oluşturulan süt merkezine gönderilerek buraya gelen müşterilere ya da telefonla günlük taze süt isteyenlere servis ediliyor.
     Türkiye'de ilk defa uygulamaya koydukları bu hizmet anlayışıyla halkın memnuniyetini kazandıklarını vurgulayan Adabağ Süt Merkezi sorumlusu Kenan Aybay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir yıldan bu yana günlük taze süt satışı yaptıklarını söyledi.
     Aybay, servis araçlarıyla da Tatvan başta olmak üzere Bitlis merkez ile çevre il ve ilçelere taze süt gönderdiklerini bildirerek, "Türkiye'de ilk defa uygulamaya koyduğumuz bu sistem ile günlük bin 300 litre taze süt satıyoruz" dedi.
     Kendilerine telefon ile ulaşan vatandaşların evlerine kadar süt bırakma imkanına sahip olduklarını anlatan Aybay, yatıkları patent başvurusu ile markalaşma yoluna gittiklerini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 423 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir