Suriye ile yaşanan gerginlikle Aselsan hisseleri yaklaşık yüzde 8 yükseldi

  • Yazı boyutu
Suriye ile yaşanan gerginlikle Aselsan hisseleri yaklaşık yüzde 8 yükseldi

Suriye ile yaşanan gerginlikle Aselsan hisseleri yaklaşık yüzde 8 yükseldi

Aselsan hisseleri Suriye ile yaşanan gerginliğin ardından iki günde yaklaşık yüzde 8 oranında prim yaptı.
     Aselsan hisseleri dün güne 6,62 liradan başladıktan sonra Suriye tarafından atılan top mermisinin Akçakale ilçesine düşmesinin ardından yükselişe geçmiş ve günü 6,76 liradan kapatmıştı.
     Bugün de açılışla birlikte Suriye ile ilgili yaşanan gerginliğin devam etmesinin etkisiyle yükselişine hızlanarak devam eden Aselsan hisseleri önceki kapanışa göre yüzde 5,91 oranında yükselişle bir ara 7,16 liradan işlem gördü.
     Bu dakikalarda 7,00 lira seviyesinde dengelenen Aselsan'ın hisseleri yılbaşından bugüne kadar komşu ülkelerde yaşanan gerginlik ve yurt içinde artan terör olaylarının etkisiyle yükseliş trendinde hareket ediyor.
     Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren Aselsan hisselerinin bugünkü yükselişle beraber yılbaşından bu yana yüzde 85,22 oranında değer kazandığı, bir yıllık getirisinin ise yüzde 100'ü aştığı görülüyor.
     500 milyon liralık ödenmiş sermayesinin yüzde 84,58'i Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na ait olan Aselsan'ın bugünkü piyasa değeri cari fiyatlarla 3,5 milyar lira oldu.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir