Suriye'deki olaylar -TÜMSİAD Şube Başkanı Çekici: -"Fabrikası bombalanan, kundaklanan iş…

  • Yazı boyutu
Suriye'deki olaylar
  -TÜMSİAD Şube Başkanı Çekici:
  -"Fabrikası bombalanan, kundaklanan iş…

Suriye'deki olaylar -TÜMSİAD Şube Başkanı Çekici: -"Fabrikası bombalanan, kundaklanan iş adamlarımız var. Zararlarının 5 milyon doların üstünde olduğu belirtiliyor"

Tüm Sanayici ve İş Adamaları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici, Suriye'deki olaylardan dolayı ticari ilişkilerin zedelendiğini belirterek, "Fabrikası bombalanan, kundaklanan iş adamlarımız var. Zararlarının 5 milyon doların üstünde olduğu belirtiliyor" dedi.
     Çekici, yaptığı yazılı açıklamada, TÜMSİAD olarak Suriye'de yaşanan olaylardan dolayı üzüntü duyduklarını ifade etti.
     Bu durumun bir an önce sonlanmasını temenni eden Çekici, şunları kaydetti:
     "Suriye ile ilişkilerimiz üst seviyelere çıkmışken olaylar nedeniyle Suriye'de kardeşlerimiz ve biz ciddi kayıp içerisindeyiz. Umut ediyoruz ki, bu durum bir an önce sonlansın. İlişkilerimiz Suriye ile eskisinden daha güzel bir hale gelsin. Bu durumda özel ticari ilişkilerimiz zedeleniyor. Gaziantep'i ziyaret eden 1 milyon Suriyeli iç savaş nedeniyle kayboldu. Devlet Başkanı Beşşar Esed'e Allah akıl fikir versin. Devlet Başkanı ülkesinde halkını helak etti. Ülkemizin, misafirperverliliğini göstererek Suriye vatandaşlarına barınma imkanı vermesini de taktirle karşılıyoruz."
     Suriye'deki zulme dur denilmesi gerektiğini ifade eden Çekici, Suriye olaylarının çoktan önlenebilecek olduğunu, ancak bu olayların önlenmesi için etkili bir rol oynanmadığını savundu.
     Bu ülkede yatırımları bulunan Gaziantepli iş adamlarının durumundan bahseden Çekici, "Çok ciddi bir anlamda fabrikası bombalanan kundaklanan iş adamlarımız var. Şahsen görüştük. Zararlarının 5 milyon doların üstünde olduğu belirtiliyor. Fabrikalarında Türk bayrağı sallandığı için bombalanmış. Bu için sonlanması gerekiyor. Bizi çokça üzense Müslüman kardeşlerimizin kanının akmasıdır" ifadelerini kullandı.
     Türkiye'nin ekonomik olarak büyümesinin kıskanıldığını, Türkiye'nin bu yükselişinin durdurulması için bir savaşın içene sokulmak istendiğini iddia eden Cuma Çekici, Türkiye'nin askeri uçağının düşürüldüğünü hatırlatarak, "Türkiye bu olayda soğuk kanlı ve akıllı davranarak hareket etti. Aslında savaşacak askeri gücümüz var, fakat Türkiye önemli bir virajda olduğu için çok dikkatli bir yol izleniyor" düşüncelerini dile getirdi
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir