Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu yapıldı

  • Yazı boyutu
Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu yapıldı

Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu yapıldı

Washington'da 2002 yılında kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretme hedefiyle kurulan sivil toplum kuruluşu EMBARQ'ın dünyadaki 5 merkezinden biri olan EMBARQ Türkiye-Sürdürülebilir Ulaşım Derneği'nin 1. Genel Kurul'u İstanbul'da yapıldı.
     EMBARQ Türkiye açıklamasında, derneğin, çevre ve insan sağlığını tehdit eden ulaşım kaynaklı emisyonların azaltılması, ulaşımın yaşam kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerinin giderilmesi, kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretilmesi, güvenli, erişilebilir ve temiz ortak yaşam alanlarının oluşturulmasını amaçladığı kaydedildi.
     EMBARQ Türkiye -Sürdürülebilir Ulaşım Derneği 1. Genel Kurulu'nda Yönetim Kurulu, Ayşe Canan Ediboğlu, Ali Rıza Danış, Tayfun Bayazıt, M. Pınar Mengüç ve Sibel Bulay'dan oluştu.
     Açıklamada verilen bilgiye göre, EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği (EMBARQ Türkiye - SUD), Dünya Kaynakları Enstitüsü'ne (WRI) bağlı bulunan EMBARQ ağının bir üyesi. EMBARQ, ABD'nin Washington D.C. kentinde 2002 yılında kurulmuş ve kar amacı gütmeyen bir araştırma ve uygulama enstitüsü. EMBARQ ağı; Türkiye, Meksika, Brezilya, Hindistan, Çin ve Peru olmak üzere toplam 6 merkezde hizmet veriyor. Faaliyetlerine 2005 yılında başlayan EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, "insan odaklı şehirler" düşüncesinden hareketle çevreyi ve insan sağlığını her geçen gün daha fazla tehdit eden kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üretip ve bu çözümleri projelendirerek yerel yönetimlerle birlikte uygulamaya koyma amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir