SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say: "İzmir, SunExpress'in iç ve dış stratejisinde…

  • Yazı boyutu
SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say:
     "İzmir, SunExpress'in iç ve dış stratejisinde…

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say: "İzmir, SunExpress'in iç ve dış stratejisinde önemli bir yere sahip" -"Dünya genelinde havacılık sektörü biraz sıkıntılı ancak biz Türkiye olarak biraz daha şanslı konumdayız"

Türk Hava Yolları ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, dünya genelinde sıkıntılı bir dönem geçiren havacılık sektörünün, Türkiye'de biraz daha şanslı olduğunu söyledi.
     Say, Hilton Oteli'nde düzenlenen basın toplantısında, haftada 286 tarifeli ve direkt uçuş düzenledikleri İzmir'i, Türkiye ve Avrupa arasındaki diğer ucuşları için bir aktarma merkezi haline getireceklerini belirtti.
     İstanbul Sabiha Gökçen, Kayseri, Malatya, Samsun, Trabzon ve Van'dan gelen yolcuların İzmir'de aktarma yaparak Amsterdam, Basel, Berlin-Tegel, Düsseldorf, Dortmund, Frankfurt, Hannover, Hamburg, Köln, Münih, Stuttgart, Viyana ve Zürih'e gidebileceklerini kaydeden Say, 2012-2013 kış tarifesinde Türkiye'den Avrupa'ya İzmir üzerinden haftada 219 bağlantılı sefer düzenleneceğini bildirdi.
     SunExpress'in Mart sonu başlayacak yaz döneminde İzmir'den iç hatlarda Elazığ, dış hatlarda da KKTC'ye uçmaşa başlayacağı bilgisini veren Say, "İzmir'den en çok noktaya direkt uçuş yapan havayolu şirketiyiz. İzmir, SunExpress'in iç ve dış stratejisinde önemli bir yere sahip, İzmir'i seviyoruz" dedi.
     Bir gazetecinin sektöre ilişkin sorusu üzerine Say, dünya genelinde havacılık sektörünün sıkıntılı bir dönem geçirdiğini, bu durumun başlıca nedenleri arasında da yakıt fiyatlarının geldiğini ifade etti.
     Yakıt fiyatlarının artık uçuş maliyetlerinin yüzde 40'ına ulaştığını dile getiren Say, "Dünya genelinde havacılık sektörü biraz sıkıntılı ancak biz Türkiye olarak biraz daha şanslı konumdayız" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir