Şubat ayı ihracat rakamları -DENİB Başkanı Süleyman Kocasert: "Ocak-şubat döneminde en yüksek…

  • Yazı boyutu
Şubat ayı ihracat rakamları
  -DENİB Başkanı Süleyman Kocasert:
  "Ocak-şubat döneminde en yüksek…

Şubat ayı ihracat rakamları -DENİB Başkanı Süleyman Kocasert: "Ocak-şubat döneminde en yüksek ihracat artışını sağlayan birlik DENİB oldu"

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Türkiye'de bu yıl ocak-şubat döneminde en yüksek ihracat artışını sağlayan birlik olduklarını bildirdi.
     Kocasert, yaptığı yazılı açıklamada, DENİB tarafından 2013 Ocak-Şubat dönemi kayda alınan ihracat rakamının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 artışla 335 milyon dolar olduğunu belirtti.
     Bununla DENİB'in ihracat artış hızında lider konuma geldiğini vurgulayan Kocasert, şunları kaydetti:
     "Ülkemizde ocak-şubat döneminde en yüksek ihracat artışını sağlayan birlik DENİB oldu. Türkiye toplam ihracatının ocak-şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,6'lık bir artış sergilediğini göz önüne alırsak, Denizli'nin çok iyi bir performans yakaladığını söyleyebiliriz. İller bazında ise Denizli bu ay, Hatay ve Ankara'nın ardından geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11 oranında artış yakalayarak ihracatını en fazla artıran üçüncü il oldu."
     Kocasert, cari açığın yüzde 37 düşüşle 49 milyar dolara gerilemesinde de ihracatın payının büyük olduğuna işaret etti. Bu olumlu göstergenin sürdürülmesinde kur sepetinin büyük önem taşıdığını ifade eden Kocasert, "İstikrarlı ve rekabetçi kur seviyelerini sağlayacak politikaların sürmesinin ülkemiz için son derece önemli olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 252 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir