Su ürünleri grubunda pazar arayışı

  • Yazı boyutu
Su ürünleri grubunda pazar arayışı

İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Kızıltan:"Baltık ülkelerine Letonya üzerinden girmek için katıldığımız fuarda olumlu tepkiler aldık"

Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan, "Yeni pazar olarak seçtiğimiz Baltık ülkelerine Letonya üzerinden girmek için katıldığımız fuarda olumlu tepkiler aldık" dedi.
     Kızıltan, yaptığı yazılı açıklamada, Su Ürünleri Tanıtım Grubu olarak yeni pazar arayışları kapsamında Letonya'da düzenlenen Riga Gıda Fuarı'na çıkartma yaptıklarını bildirdi.
     Letonya'da yaygın olarak Baltık somonu ve nehir balıklarının tüketildiğini belirten Kızıltan, "Ülkemiz balıkları, tanınması halinde pazarda yer edinilebilir. Burada ülkemizin su ürünlerini sergiledik ve en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. Marketlerde yeni yeni levrek ve çipura satılmaya başlandığına şahit olduk" dedi.
     Kızıltan, Letonya'nın küçük bir ülke olmasına rağmen Türk su ürünleri ihracat pazarına katkı sağlayabilecek bir potansiyele sahip olduğunu gözlemlediklerini dile getirerek, şunları kaydetti:
     "Yeni pazar olarak seçtiğimiz Baltık ülkelerine Letonya üzerinden girmek için katıldığımız fuarda olumlu tepkiler aldık. Riga Fuarı, 2011 yılında 582 katılımcısı ve 35 bin ziyaretçisi olan bir fuar. Bu yıl ise fuara 376 firma katıldı ve 25 bin ziyaretçi geldi. Burada bulunduğumuz süre içinde pazar olanakları üzerinde araştırma yaptık, ziyaretçilerin ülkemiz su ürünlerine olan ilgileri tespit ettik, ziyaretçilerin talep ettikleri ürünlerle ilgili olan firmalarımızın irtibat bilgilerini paylaştık."
    
    
    


Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir