Steelife, Gabon'a 564 konutluk yaşam alanı kuruyor

  • Yazı boyutu
Steelife, Gabon'a 564 konutluk yaşam alanı kuruyor

Steelife, Gabon'a 564 konutluk yaşam alanı kuruyor

Vefa'nın hafif çelik yapı markası Steelife, Gabon'da TOKİ benzeri faaliyette bulunan kuruluş tarafından yürütülen Ulusal Kalkınma Planı'nın en önemli ayaklarından biri olan kentsel dönüşümün ilk projesini gerçekleştiriyor.
     Vefa Group açıklamasına göre, Steelife, geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 300 iş adamı ile birlikte çıktığı Afrika turunun ilk durağı olan Gabon'un başkenti Libreville'nin Angondje bölgesinde altı ayda 564 konutluk yaşam alanı kuracak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Steelife Genel Müdürü Mimar Bülent Aydın, Gabon'un enerji, altyapı, inşaat, savunma ve kimya endüstrilerini kapsayan 4 yıllık Ulusal Kalkınma Planı'nın ilk projesi Angondje Projesi'ne Steelife'ın imza attığını belirtti. Gabon'da TOKİ benzeri faaliyette bulunan kuruluşun ilk tercihinin Steelife olduğunu belirten Aydın, "Proje başkent Libreville'in toplu konut alanı olarak belirlenen Angondje bölgesinde gerçekleştiriliyor. Gabon'un Kalkınma Planı'nın ilk toplu konut projesi olan Angondje, toplam 50 bin 615 metrekarelik bir alan üzerinde inşa edilecek" ifadelerini kullandı.
    
     -Proje nisan ayında bitecek-
    
     Sözleşmenin ekim ayında imzalandığını hatırlatan Aydın, konutların üretiminin ve sevkıyatının tüm hızıyla devam ettiğini ifade etti. 564 konutun yer aldığı projenin 2013 yılının nisan ayında tamamlanacağını bildiren Aydın, anahtar teslim sürenin sadece altı ay olduğunu kaydetti. Aydın, proje ile ilgili şu bilgileri verdi:
     "Her biri iki katlı olarak inşa edilecek bloklardan bir bölümünde dörder konut var ve bu tip konutların proje içindeki toplam sayısı 216. Diğer bloklarda ise ikişer ve dörder adet dubleks konutlar yer alıyor. Dubleks konutların adedi ise 348."
     Projenin Steelife-Rönesans işbirliği ile gerçekleştirildiğine de dikkati çeken Bülent Aydın, çalışmaların REC-VEFA JV resmi adıyla kurulan ortaklık üzerinden yürütüldüğünü kaydetti.
     Steelife'ın hızı sayesinde projenin altı ay içinde tamamlanacağının altını çizen Aydın, hafif çelik yapı sisteminin klasik sistemler ile kıyaslanmayacak derecede yüksek inşaat hızına sahip olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
     "Özellikle inşaat sezonunun çok kısa olduğu bölgelerde güvenli, kaliteli ve en önemlisi de klasik yapı sistemlerine göre çok daha hızlı inşa edilebilen bir sistem olarak öne çıkmaktadır. Bu şekilde kısa sürede üretilip uygulandığı için zamandan tasarruf sağlarken acil çözümler için de ideal bir sistem olarak dikkat çekmektedir. Ön üretimli ve teknolojik altyapısı ile ölçülebilir değerlerde üretilen ve bir sanayi ürünü olan hafif çelik yapı sistemi, proje ve statik hesap süreci bu sistem için özel olarak geliştirilmiş yazılımlar sayesinde tamamen teknolojik olarak ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Üretim sürecinde ise yine tamamen bu sistem için özel olarak tasarlanmış ve Türkiye'ye Steelife tarafından getirilen Amerika ve Avustralya yapımı makine ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Böylece şantiyedeki kurulum aşamasında hata ihtimalini ortadan kaldıran yapılardır. Böylece hafif çelik yapı sistemi ile bir yapının, üretim sürecindeki serüveninin belirsizliklerle dolu bir macera olmaktan çıkarılması mümkün olmaktadır."
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir