Standart & Poor's: "Avro Bölgesi borç krizinde 2013 dönüm noktası olabilir"

  • Yazı boyutu
Standart & Poor's: 
  "Avro Bölgesi borç krizinde 2013 dönüm noktası olabilir"

Standart & Poor's: "Avro Bölgesi borç krizinde 2013 dönüm noktası olabilir"

Kredi derecelendirme kuruluşu Standart & Poor's (S&P), Avro Bölgesi'ndeki borç krizine ilişkin olarak geçen yılın ikinci yarısında bazı olumlu göstergelerin oluştuğunu belirterek, "Avro Bölgesi borç krizinde 2013 dönüm noktası olabilir" öngörüsünde bulundu.
     S&P, "Avrupa Borçlanma Krizi 2013" değerlendirmesinde, "Avro Bölgesi borç krizinde 2013 dönüm noktası olabilir. Avro Bölgesi'nde üç yıldan uzun süredir özellikle çevresel ülkelerde devam eden ekonomik, finansal ve bütçe bazlı gerilimler sonrasında 2012'nin ikinci yarısında bazı dengelenme göstergeleri oluştu" öngörüsünde bulundu.
     S&P değerlendirmesinde şu ifadelere yer verildi:
     "Biz, 2013'ün Avrupa borç krizinde bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz. Bu yıl piyasadaki volatilitenin üstesinden gelinmesi yolunda bir başlangıç yapılabilir. Biz, üye ülkelerin ekonomilerinin, yapısal olarak kamu borcunu stabilize ederek ve dış açıkları azaltarak yeniden dengelemeleri halinde yatırımcı güveninin yeniden kazanılabileceğine inanıyoruz. Bunun başarılması için Avrupa genelinde ve ulusal seviyede politika yapıcıların disipline edilmiş, şeffaf uygulamaları gerekecektir. Avrupa'da politika yapıcıların iyileşme yolunda bazı altyapıları oluşturduğuna inanıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir