Standard&Poor's'un Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi -Maliye Bakanı Şimşek: "S&P'nin not…

  • Yazı boyutu
Standard&Poor's'un Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi
  -Maliye Bakanı Şimşek: 
  "S&P'nin not…

Standard&Poor's'un Türkiye'nin kredi notunu yükseltmesi -Maliye Bakanı Şimşek: "S&P'nin not artırımı cesaret verici ancak Türkiye daha yüksek bir notu hak ediyor" -"Hükümetlerimiz döneminde elde edilen kazanımların farkındalığı adına önemli bir adımdır"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poors'un not artırımının cesaret verici olduğunu ancak Türkiye'nin daha yüksek bir notu hak ettiğini bildirdi.
     İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunan Şimşek, S&P'nin Türkiye'nin kredi notunu "BB"den "BB+"ya yükseltmesiyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
     "S&P'nin not artırımı cesaret verici ancak Türkiye daha yüksek bir notu hak ediyor. Not artırımı her ne kadar oldukça geç gelmiş ve Türkiye'nin hak ettiği seviyeyi hala yansıtmamış olsa da bu değerlendirme, hükümetlerimiz döneminde elde edilen kazanımların farkındalığı adına önemli bir adımdır."
     Bakan Şimşek ayrıca, not artışının Türk firmalarının finansmana erişimini kolaylaştıracağını bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir