Standard&Poor's Türkiye'nin kredi notunu yükseltti -HSBC Portföy Stratejisti Ali Çakıroğlu:…

  • Yazı boyutu
Standard&Poor's Türkiye'nin kredi notunu yükseltti
  -HSBC Portföy Stratejisti Ali Çakıroğlu:…

Standard&Poor's Türkiye'nin kredi notunu yükseltti -HSBC Portföy Stratejisti Ali Çakıroğlu: -"Not artırımının, Türkiye'nin kredi notu hikayesini pekiştirmesi açısından kısa vadede piyasalar üzerinde olumlu bir etki yaratabileceğini düşünüyoruz"

HSBC Portföy Stratejisti Ali Çakıroğlu, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's'dan (S&P) gelen not artırımının, Türkiye'nin kredi notu hikayesini pekiştirmesi açısından kısa vadede piyasalar üzerinde olumlu bir etki yaratabileceğini belirtti.
     Çakıroğlu, S&P'nin, Türkiye'nin kredi notunun "BB"den "BB+"ya yükseltmesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bu bağlamda Türk lirasındaki değerlenme eğiliminin bir kademe artabileceğini hatırlatırken, daha çok 'beklentilerin' fiyatlandığı getiri eğrisinin uzun tarafındaki tahvillere olan talebin artabileceği kanaatindeyiz" ifadelerini kullandı.
     İMKB tarafında da olumlu bir seyir yaşanabileceğinin altını çizen Çakıroğlu, "Esasında not artırım kararı, Türkiye piyasaları kapandıktan sonra gelse de, karar sonrasında Türk lirasındaki değer kazançları belirginleşti" bilgisini de verdi.
    
    
    

Bu haberi 251 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir