Stadyumlarda Turkcell Akıllı Bilet dönemi başlıyor -Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv:…

  • Yazı boyutu
Stadyumlarda Turkcell Akıllı Bilet dönemi başlıyor
     -Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv:…

Stadyumlarda Turkcell Akıllı Bilet dönemi başlıyor -Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv: -"Bugün TFF ile birlikte hayata geçirdiğimiz Akıllı Bilet devrimi, çok yakında stadyumlardan sinemalara, konserlere, hatta toplu taşımaya kadar pek çok alana yayılacak"

A Milli Futbol Takımı Ana Sponsoru Turkcell ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) stadyumlarda yeni bir dönemin kapılarını açacak teknolojik işbirliğine gitti.
     Yapılan açıklamaya göre, taraflar arasındaki anlaşma çerçevesinde Türkiye'de ilk defa 11 Eylül 2012'deki Türkiye-Estonya ve 12 Ekim'deki Türkiye-Romanya milli maçlarında pilot denemeleri yapılan Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi yaygınlaştırılarak tüm maçlarda kullanılabilecek.
     Tüm cep telefonları modelleriyle uyumlu olan ve tek bir SMS ile maç biletlerini cebe getiren Turkcell Akıllı Bilet teknolojisi sayesinde taraftarlar cebine gelen bileti stadyumlardaki özel gişelere okutarak maçlara kolayca girebilecek.
     Taraftarı kuyrukta beklemek, bileti evde unutmak, internetten alınan bileti basmak gibi zahmetlerden kurtaracak olan Turkcell Akıllı Bilet aynı zamanda özel sürprizler ve dönemlik fırsatlarla da taraftarın gönlünü alacak.
     TFF ve Turkcell işbirliği sayesinde Turkcell Akıllı Bilet uygulaması ilk olarak yarın Türkiye-Danimarka maçında hayata geçiriliyor.
     Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, konuyla ilgili değerlendirmemsıde, "Mobil teknolojiler hayatı çok daha kolay hale getirerek alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Bugün TFF ile birlikte hayata geçirdiğimiz Akıllı Bilet devrimi, çok yakında stadyumlardan sinemalara, konserlere, hatta toplu taşımaya kadar pek çok alana yayılacak.
     Türkiye-Danimarka maçı, 500'üncü milli maçımız olma özelliğiyle tarihi öneme sahip. Bu maç aynı zamanda Turkcell Akıllı Bilet'in hayatımıza girdiği maç olarak tarihe geçecek. Ana sponsoru olduğumuz Türkiye Futbol Federasyonu ile bugüne dek büyük bir uyum içinde sürdürdüğümüz iş birliğimizi, teknoloji alanına taşımaktan ve futbolseverlerin hayatını kolaylaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
     Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ise Turkcell ile yaptıkları iş birliğinin ve Akıllı Mobil Bilet servisinin kendileri için şunları kaydetti:
     "Turkcell ile Federasyonumuz arasında uzun süredir devam eden stratejik ortaklığımız her geçen gün biraz daha güçleniyor. Karşılıklı güven ve uyumun getirdiği bu birliktelik, yeni uygulamalarla futbolumuz adına önemli ufukların açılmasını da sağlıyor. Ana sponsorumuz Turkcell ile bu defa akıllı bilet uygulamasını devreye sokuyoruz.
     Mobil teknolojinin devrim niteliğindeki bu yansıması, futbolseverlerin yıllardır süregelen bilet peşinde koşma alışkanlıklarının çok büyük bir kolaylıkla yer değiştirmesini ve sona ermesini beraberinde getiriyor. Milli takımımızın Danimarka ile oynayacağı 500. maçta uygulamanın ilk kez yapılıyor olması, bu büyük adıma çok anlamlı bir değer katıyor."
    
     -1 bilet alana 1 bilet de hediye-
    
     Bu arada verilen bilgilere göre, yarın saat 21.00'de oynanacak Türkiye-Danimarka özel maçında gnçtrkcll'lilere özel 7 bin Turkcell Akıllı Bilet ayrıldı.
     Akıllı Bilet almak isteyen gnçtrkcll'lilerin, cep telefonlarından "BİLET" yazıp "3544"e SMS olarak göndermeleri yeterli olacak. Üstelik bir Akıllı Bilet alan gnçtrkcll'liye bir bilet de gnçtrkcll hediye ediyor. 15 liralık bilet ücreti kullanıcıların cep telefonu faturalarına yansıyor.
     Akıllı Bilet alan gnçtrkcll'lilerin maça girmesi için tek yapması gereken Ali Sami Yen Spor Kompleksi'deki özel gişelerde biletini cepten okutmak.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir