SPP'den, Borsa İstanbul Verileri Üzerinden Davranışsal Finans Semineri

  • Yazı boyutu
SPP'den, Borsa İstanbul Verileri Üzerinden Davranışsal Finans Semineri

SPP'den, Borsa İstanbul Verileri Üzerinden Davranışsal Finans Semineri

Sermaye Piyasası Profesyonelleri (SPP) Derneği, Borsa İstanbul'da işlem yapan bireysel yatırımcıların davranışlarının analiz edildiği "Borsalarda Kim Kazanıyor, Kim Kaybediyor" başlıklı bir seminer düzenleyecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Borsa İstanbul'da gerçekleşen bireysel yatırımcılara ait işlem verileri kullanılarak yapılan araştırma sonuçlarının paylaşılacağı seminer Türkiye'de bir ilk olacak.
     Davranışsal Finans alanında araştırmalar yapan Borsa İstanbul Araştırma Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Orhan Erdem tarafından gerçekleştirilecek seminerde, bireysel yatırımcıların borsalarda ne kadar başarılı oldukları, sürekli alım satım yapmanın mı yoksa alıp beklemenin mi daha karlı sonuçlar doğurduğu, erkeklerin mi yoksa kadınların mı daha başarılı yatırım yaptıkları ve portföy büyüklüğünün yatırım karlılığını nasıl etkilediği konuları tartışılacak.
     Seminer, 23 Mart Cumartesi saat 11.00'de Finans Mühendisliği Merkezi'nin katkıları ve Borsa İstanbul'un desteği ile gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir