SPK ve SEC'in ortak semineri İstanbul'da gerçekleştirildi

  • Yazı boyutu
SPK ve SEC'in ortak semineri İstanbul'da gerçekleştirildi

SPK ve SEC'in ortak semineri İstanbul'da gerçekleştirildi

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) ev sahipliğinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ortak düzenlenen seminerler programının beşincisi İstanbul'da gerçekleştirildi.
     SPk açıklamasına göre, SPK ve SEC önceki yıllarda da sermaye piyasalarında gözetim, denetim, aracılık ve kamuyu aydınlatma konularında uluslar arası seminerler düzenledi.
     Yerli ve yabancı katılımcıların bulunduğu "Small Business Capital Formation" konulu bu yılki seminerde, küçük ve orta ölçekli işletmelerin sermaye temininde en iyi uygulama örnekleri ve sermaye piyasalarına erişimleri ele alındı.
     Program kapsamında Türkiye, Amerika, Kanada ve Kore örnekleri incelenerek dünyadaki düzenleyici sistemlerin yaklaşımlarının karşılaştırılması ve analizi imkanı sağlandı.
     Seminerde SPK ve SEC'nin yanında Hazine Müsteşarlığı, İMKB, KOSGEB gibi Türkiye'den kurumlar ile Kanada (Ontario) Menkul Kıymetler Komisyonu ve Kore Borsası'ndan konuşmacılar yer aldı.
     Söz konusu seminer, farklı kurum ve ülkelerden gelen program katılımcılarına konuyla ilgili bilgi birikimini geliştirmenin yanı sıra çeşitli iletişim ağları sağlama imkanı da sundu.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir