SPK ve Maldivler CMDA arasında iş birliği -Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Maldivler Sermaye…

  • Yazı boyutu
SPK ve Maldivler CMDA arasında iş birliği 
  -Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Maldivler Sermaye…

SPK ve Maldivler CMDA arasında iş birliği -Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Maldivler Sermaye Piyasalarını Geliştirme Otoritesi (CMDA) arasında "Düzenleyici Diyalog" olarak adlandırılan bir işbirliği mekanizması başlatıldı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Maldivler Sermaye Piyasalarını Geliştirme Otoritesi (CMDA) arasında "Düzenleyici Diyalog" olarak adlandırılan bir işbirliği mekanizması başlatıldı.
     SPK'dan yapılan açıklamaya göre, SPK Başkanı Vedat Akgiray ve CMDA İcra Başkanı (CEO) Fathimath Shafeega, İstanbul'da bir "Düzenleyici Diyalog" belgesi imzaladı.
     SPK ve CMDA arasında oluşturulacak olan bu diyalog ile sermaye piyasalarında, yatırımcıların ve piyasa bütünlüğünün korunması amacıyla düzenleme ve eğitim alanlarında işbirliği yapılması planlanırken, söz konusu işbirliği çalışmasının Kurul'un uluslararası etkinliğine ve İstanbul Finans Merkezi çalışmalarına olumlu katkı sağlayacağı düşünülüyor.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir