SPK'nın vadeli işlem ve opsiyon kontratı kararı -Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender…

  • Yazı boyutu
SPK'nın vadeli işlem ve opsiyon kontratı kararı
  -Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender…

SPK'nın vadeli işlem ve opsiyon kontratı kararı -Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar: "Tek hisseye dayalı vadeli işlem kontratlarının İMKB'ye verilmesi arzu etmediğimiz bir durum"

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) tek hisse senedine dayalı vadeli işlem ve opsiyon kontratları için İMKB'ye izin vermesini "Arzu etmediğimiz bir durum" şeklinde değerlendirdi.
     Yorgancılar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tek hisseye dayalı vadeli işlem sözleşme hakkının İMKB'ye olduğu gibi VOB'a da tanınması gerektiğini ifade etti.
     Ender Yorgancılar, "Tek hisseye dayalı vadeli işlem kontratları izninin VOB yerine İMKB'ye verilmesi ile iş yoldan çıktı. Bu VOB'un taşınmasından önceki son karar gibi görünüyor. Arzu etmediğimiz bir durum. VOB, İzmir'de kalacaksa elindeki imkanları da kullanması lazım. Dolayısıyla tek hisseye dayalı vadeli işlem sözleşme hakkının İMKB'ye olduğu gibi VOB'a da tanınması gerekiyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir