SPK'nın beklenti anketi -Ankete göre, Temmuz ayında dolar ve Avro'da değişim yaşanmayacağı…

  • Yazı boyutu
SPK'nın beklenti anketi
  -Ankete göre, Temmuz ayında dolar ve Avro'da değişim
  yaşanmayacağı…

SPK'nın beklenti anketi -Ankete göre, Temmuz ayında dolar ve Avro'da değişim yaşanmayacağı yönünde görüş bildiren katılımcıların oranı yüzde 56 oldu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) beklenti anketine göre, Temmuz'da dolar ve Avro'da herhangi bir değişim yaşanmayacağı yönünde görüş bildiren katılımcıların oranı yüzde 56 oldu.
     SPK Araştırma Dairesi tarafından hazırlanan sermaye piyasası beklenti anketi haziran ayı sonuçlarına göre, gösterge bono faiz oranına ilişkin Temmuz ayında değişim beklemeyen katılımcıların oranı yüzde 71 olurken, katılımcıların yüzde 14'ü faiz oranında düşüş bekliyor.
     ABD Dolarına ilişkin katılımcıların yüzde 56'sı önümüzdeki değişim beklemezken, düşüş bekleyenlerin oranı yüzde 17, artış bekleyenlerin oranı ise yüzde 27 oldu. Avro'ya ilişkin katılımcıların yüzde 56'sı değişim beklemezken, düşüş bekleyenlerin oranı yüzde 30, artış bekleyenlerin oranı ise yüzde 12 oldu.
     İMKB-100 Endeksine ilişkin aylık dönemde katılımcıların yüzde 51'i değişim yaşanmayacağı yönünde görüş bildirirken, yüzde 28'i düşüş, yüzde 22'si artış bekliyor.
     Altı aylık ve yıllık dönemde ise endekste yükseliş bekleyen katılımcıların oranı arttı ve sırasıyla yüzde 46 ve yüzde 64'e ulaştı. Halka açık şirket sayısına ilişkin olarak katılımcıların yüzde 62'si değişim beklemezken yüzde 30'u artış bekliyor.
     Yabancı yatırımcı konusunda katılımcıların yüzde 61'i değişim beklemezken, aylık dönemde yüzde 23 olan artış beklentisi altı aylık dönemde yüzde 43 ve yıllık dönemde yüzde 61'e yükseldi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir