SPK'nın 4 yeni tebliğ taslağı kamuoyunun görüşüne açıldı

  • Yazı boyutu
SPK'nın 4 yeni tebliğ taslağı kamuoyunun görüşüne açıldı

SPK'nın 4 yeni tebliğ taslağı kamuoyunun görüşüne açıldı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), uygulamada karşılaşılan problemlerin giderilmesi ve piyasaların şeffaf, etkin, güvenilir ve rekabetçi bir ortamda işleyişinin sağlanması amaçları kapsamında hazırlanan çeşitli tebliğ taslaklarını, internet sitesinde yayımlamayarak, kamuoyunun görüşüne açtı.
     SPK açıklamasına göre, "Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği Taslağı", "Portföy Saklama Hizmetine ve Bu Hizmette Bulunacak Kuruluşlara İlişkin Esaslar Tebliği Taslağı", "Portföy Yöneticiliği Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Tebliği Taslağı" ve "Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği Taslağı" Kurul'un internet sitesinde yayımlandı.
     Açıklamada, Sermaye Piyasası Kanunu gereğince ikincil mevzuatın bir kısmının ilk altı ay içinde, bir kısmının bu yıl sonuna kadar tamamlanarak yürürlüğe konulması gerektiği de hatırlatıldı.
    
    
    

Bu haberi 94 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir