SPK Kompozisyon Yarışması başlıyor -SPK'nın, tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla…

  • Yazı boyutu
SPK Kompozisyon Yarışması başlıyor
  -SPK'nın, tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla…

SPK Kompozisyon Yarışması başlıyor -SPK'nın, tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği yarışma için kompozisyonlar 23 Mart tarihine kadar okullar aracılığıyla il milli eğitim müdürlüklerine iletilebilecek

Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK), tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak bu yıl 3.'sünü düzenlediği kompozisyon yarışması için kompozisyonlar 23 Mart tarihine kadar okullar aracılığıyla il milli eğitim müdürlüklerine teslim edilebilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, SPK, "Yatırımcı Eğitim Seferberliği" çalışmaları kapsamında, geleceğin yatırımcılarının dikkatini sermaye piyasalarına çekmek, eğitim çağındaki gençlerden başlayarak tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kompozisyon yarışmasını bu yıl 3. kez düzenleyecek.
     Kompozisyon konusu bu yıl, ortaokul 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri için "ailelerindeki bir tasarruf ya da yatırım hikayesi, bu süreçte neler yaşadıkları ve bu sürecin onlara neler öğrettiği" olarak belirlendi. Lise öğrencileri ise "dedeleri ya da ninelerinin yaşına geldiklerinde nasıl bir günlük yaşama sahip olmayı hayal ettikleri ve bunu sağlayabilmek için tasarruflarını nasıl değerlendirecekleri" konusunu öykü şeklinde anlatacak.
    
     -Kompozisyonlar 23 Mart'a kadar il milli eğitim müdürlüklerine iletilecek-
    
     Yarışmaya katılım okullar aracılığıyla sağlanacak. Okullar tarafından bağlı bulundukları il milli eğitim müdürlüklerine iletilen kompozisyonlar illerde kurulacak jüriler tarafından değerlendirilmeye alınacak. Doğrudan SPK'ya iletilen eserler değerlendirilmeye alınmayacak. Kompozisyonların değerlendirilebilmesi için 23 Mart 2013 tarihine kadar il milli eğitim müdürlüklerine teslim edilmesi gerekecek.
     Dereceye giren öğrencilerin tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi ve İstanbul finans kurumları gezisi ile ödüllendirileceği yarışmanın sonuçları, 22 Nisan 2013 tarihinde www.spk.gov.tr adresinde açıklanacak. Ödül töreni ise Mayıs ayı içerisinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir