SPK, İMKB, Altın Borsası, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Takasbank temsilcileri Kırgızistan'da

  • Yazı boyutu
SPK, İMKB, Altın Borsası, Merkezi Kayıt
  Kuruluşu ve Takasbank temsilcileri Kırgızistan'da

SPK, İMKB, Altın Borsası, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Takasbank temsilcileri Kırgızistan'da

Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, İstanbul Altın Borsası, Merkezi Kayıt Kuruluşu ile Takasbank temsilcileri Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te üç günlük çalışma ziyaretinde bulundu.
     Başbakanlık Sermaye ve Piyasası Kurulu Strateji Geliştirme Dairesi Başuzmanı Özlem Eraslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kırgızistan'da işbirliği olanaklarını araştırdıklarını" belirtti.
     Eraslan, Nisan 2012'de Türkiye ile Kırgızistan arasında imzalanan Karma Ekonomik Protokolü ve Başbakanlık Sermaye ve Piyasa Kurulu ile Kırgızistan Sermaye ve Piyasa Kurulu arasında Şubat 2011'de imzalanan ikili işbirliği anlaşmaları çerçevesinde Bişkek'e ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade etti.
     Eraslan, Kırgızistan Borsası, Kırgızistan Denetleme ve Gözetleme Komisyonu, Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, Jeoloji ve Yer Altı Kaynakları Devlet Ajansı, Ekonomi ve Tekeli Önleyici Politikalar Bakanlığı yetkilileri ile bir araya geldiklerini ve işbirliği olanaklarını görüştüklerini kaydetti.
     Türkiye Sermaye ve Piyasa ile Menkul ve Altın Borsası Temsilcileri Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Bişkek Koordinatörlüğü ye Bişkek Büyükelçiliğini ziyaret etti.
    
    
    

Bu haberi 208 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir