SPK ile IFSB İstanbul'da ortak çalışma toplantısı düzenledi

  • Yazı boyutu
SPK ile IFSB İstanbul'da ortak çalışma toplantısı düzenledi

SPK ile IFSB İstanbul'da ortak çalışma toplantısı düzenledi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile İslami Finansal Hizmetler Kurulu (IFSB) İstanbul'da ortak çalışma toplantısı düzenledi.
     SPK açıklamasına göre, Sermaye Piyasası Kurulu ve İslami Finansal Hizmetler Kurulu (IFSB) işbirliğiyle "Facilitating the Implementation of the IFSB Standards Workshop" başlıklı çalışma toplantısı 4-5 Mart 2013 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi.
     Söz konusu toplantıda IFSB temsilcileri tarafından İslami sermaye piyasaları kavramları, faizsiz menkul kıymet ürünlerinde öne çıkan hususlar, İslami kolektif yatırım kuruluşlarının yönetimi ve faizsiz yönetim kurallarına ilişkin teorik değerlendirmeler ile örnek uygulamalar katılımcılara aktarıldı.
     Toplantıya, Sermaye Piyasası Kurulu, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu temsilcileri başta olmak üzere konuyla ilgili kamu kurumları, katılım bankaları ve özel sektör temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir