SPK'dan, Virgin Gold açıklaması

  • Yazı boyutu
SPK'dan, Virgin Gold açıklaması

SPK'dan, Virgin Gold açıklaması

SPK, altın hesabı üzerinden saadet zinciri kurduğu iddia edilen Virgin Gold Mining Corporation'la ilgili olarak Kurula ulaşan bir şikâyet bulunmadığı gerekçesiyle herhangi bir işlemin yapılmamasına ve Virgin Gold yetkililerinin, şirketin internet sitesinden Türkçe seçeneğinin kaldırılması ve mevzuata aykırı faaliyetlerine son vermesi konusunda uyarılmasına karar verdi.
     SPK'dan yapılan açıklamada, bir gazetede yer alan haber üzerine yapılan inceleme sonucunda tespit edilen hususların Kurulun 29 Ağustos tarihli toplantısında görüşüldüğü belirtildi.
     Açıklamada, "Virgin Gold Mining Corporation (Virgin Gold) unvanlı şirketi ülkemizde temsil eden herhangi bir kişi ya da kuruma ulaşılamadığı, Virgin Gold sistemine ülkemizde herhangi bir kişinin para yatırdığına ilişkin somut bir bilgi ve belgeye ulaşılamadığı ve konuya ilişkin olarak Kurula ulaşan bir şikâyetin de bulunmadığı" bilgisine yer verildi.
     Açıklamada, bu hususlar dikkate alınarak, konu ile ilgili olarak "Bu aşamada Kurulumuzca Sermaye Piyasası Kanunu-nun 4 ve 47/1/A-4 maddeleri kapsamında herhangi bir işlemin yapılmamasına, Virgin Gold Mining Corporation yetkililerinin, Şirket-in internet sitesinden (www.vgmc.com) Türkçe seçeneğinin kaldırılması, Şirket-in Türkiye-de yerleşik kişilere yönelik 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil edebilecek nitelikteki faaliyetlerine son verilmesi ve Sermaye Piyasası Mevzuatına uyum konusunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi hususlarında uyarılmasına karar verildi" denildi.
     Açıklamada ayrıca, yatırımcıların mağdur olmaması için, "Virgin Gold Mining Corporation unvanlı Şirketin menkul kıymetlerinin, SPK kaydında bulunmadığı hususunda yatırımcıların bilgilendirilmesini teminen bir duyuru metninin SPK Haftalık Bülteni'nde yayınlanmasının" kararlaştırıldığı vurgulandı.
    
    
    

Bu haberi 207 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir