SPK Bülteni -Ziraat Bankası borçlanma aracı ihraç etmek üzere Kurul'a başvurdu

  • Yazı boyutu
SPK Bülteni
  -Ziraat Bankası borçlanma aracı 
  ihraç etmek üzere Kurul'a başvurdu

SPK Bülteni -Ziraat Bankası borçlanma aracı ihraç etmek üzere Kurul'a başvurdu

Ziraat Bankası 7 milyar liralık ve 4 milyar 16 milyon 250 bin liralık (2 milyar 250 milyon dolarlık) borçlanma aracı ihraç etmek üzere Kurul'a başvurdu.
     Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bültenine göre, Ziraat Bankası AŞ 7 milyar liralık ve 4 milyar 16 milyon 250 bin liralık (2 milyar 250 milyon USD), Halkbankası AŞ 3 milyar liralık, Vakıfbank TAO3 milyar liralık, Deniz Faktoring AŞ 500 milyon liralık, Alternatifbank 150 milyon liralık ve Ziraat Finansal Kiralama AŞ 150 milyon liralık borçlanma aracı ihraç etmek üzere Kurul'a başvuru yaptığı bildirildi.
     Nurol Yatırım Bankası AŞ 100 milyon liralık, Global Yatırım Holding AŞ 100 milyon liralık, Net Holding 100 milyon liralık ve Finans Faktoring Hizmetleri AŞ 50 milyon liralık tahvil ihracı için Kurul'a başvuru yaptı.
     Ekiz Yağ ve Sabun Sanayii AŞ 11 milyon 484 bin 366,40 milyon lirası bedelli ve 717 bin 772,90 lirası iç kaynaklardan karşılanmak suretiyle sermaye artırımı için SPK'ya başvurdu. Bilici Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ 15 milyon lira bedelsiz ve Borova Yapı Endüstrisi AŞ 244 milyon 556 bin lira bedelli sermaye artırımı için Kurul'a başvurdu.
    
     -Kurul kaydına alınan menkul kıymetler-
    
     Frigo-Pak Gıda Maddeleri Snayi ve Ticaret AŞ'nin 1 milyon liralık ve Akenerji Elektrik Üretim AŞ'nin 353 milyon 350 bin liralık bedelli sermaye artırımı Kurul kaydına alındı.
     Şeker Finansal Kiralama AŞ'nin 50 milyon liralık, The House Cafe Turizm ve Ticaret AŞ'nin 3 milyon 800 bin liralık ve Rönesans Holding AŞ'nin 150 milyon liralık menkul kıymet ihracı Kurul kaydına alındı.
    
     -Yeni faaliyet izni-
    
     Arves Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ'nin, Kurul'un Seri: VIII, No:35 sayılı "Sermaye Piyasası Mevzuatı Çerçevesinde Gayrimenkul Değerleme Hizmeti Verecek Şirketler İle Bu Şirketlerin Kurulca Listeye Alınmalarına İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ"i çerçevesinde değerleme hizmeti vermek üzere Kurul'ca listeye alınmasına karar verildi.
     Citibank Overseas Investment Corporation'in sahip olduğu Akbank T.A.Ş.'nin paylarının bir kısmının devri neticesinde, Ak Portföy Yönetimi AŞ'nin sermayesinde meydana gelen dolaylı pay devrine onay verilmesi talebi Kurul'ca olumlu karşılandı.
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir