SPK Başkanı Vedat Akgiray: "SPK Kanun taslağı Bakanlar Kurulunda imzaya açıldı" -"Bütün çabamız…

  • Yazı boyutu
SPK Başkanı Vedat Akgiray:
  "SPK Kanun taslağı Bakanlar Kurulunda imzaya açıldı"
  -"Bütün çabamız…

SPK Başkanı Vedat Akgiray: "SPK Kanun taslağı Bakanlar Kurulunda imzaya açıldı" -"Bütün çabamız bu ay sonuna kadar Meclis tatile girmeden önce geçirmek"

Sermaye Piyasası Kurulu SPK) Başkanı Vedat Akgiray, SPK Kanun taslağının Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını bildirdi.
     Akgiray, Okan Üniversitesi'nce düzenlenen Uluslararası İstanbul Finans Kongresi'nde basın mensuplarının SPK Kanun taslağına ilişkin soruları üzerine şu bilgileri verdi:
     "Kanun taslağı, Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldı. Tahmin ediyorum bugün imzalar tamamlanacak. Arkasından Meclis'e sevk edilecek. Komisyonda da görüşülecek. Bütün çabamız bu ay sonuna kadar Meclis tatile girmeden önce Meclis'ten geçirmek. Ticaret Kanunu'nda yapılan birkaç düzeltmeyle beraber. Umuyorum ki yetişecek. Bütün rüyalarımız o yönde."
     Akgiray, ilk taslakla yeni SPK Kanunu arasındaki en önemli farkın ne olduğu yönündeki bir soruya da, "Temelde bir değişiklik yok. Uluslararası bütün normlara uyuyor. Rekabetçi bir ortam sağlama ve İstanbul'un finans merkezi olma yolunda yürümesini hızlandıracak. Esası aynı kalıyor. Detayda birtakım düzeltmeler, değişiklikler olacak. O da hem kamu kuruluşlarının, hem sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini dinleyerek yapıldı. Tahmin ediyorum çok güncel, rasyonel ve ihtiyaç olan bir kanun. Bundan sonra diğer ülkelere örnek olabilecek içerikte bir kanun taslağımız şu anda Meclisin değerlendirmesine sunulmak üzere. Umarım ki yetişecek" karşılığını verdi.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir