"Sosyal sorumluluk projelerinde cimri olmaya lüzum yok"

  • Yazı boyutu
"Sosyal sorumluluk projelerinde cimri olmaya lüzum yok"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:"Türkiye'nin nasıl dünyanın 160 ülkesinde okulları varsa ve Türkçe'miz orada konuşuluyorsa, bayrağımız orada dalgalanıyorsa spor okulları da kulüplerin başarısının devamlı olması için çok önemlidir"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Türkiye'nin nasıl dünyanın 160 ülkesinde okulları varsa ve Türkçe'miz orada konuşuluyorsa, bayrağımız orada dalgalanıyorsa spor okulları da kulüplerin başarısının devamlı olması için çok önemlidir" dedi.
     Bakan Yıldırım, Gaziemir Stadı'nda düzenlenen Avea-FC Barcelona Futbol Kampı Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada Avea'nın genç yetenekleri seçmek için dünyaca ünlü Barcelona Kulübü ile yaptığı anlaşma çerçevesinde elemeleri gerçekleştirdiğini ve genç yetenekleri belirleyeceğini ifade etti.
     Eğitimdeki değişim programları gibi bu projeyi de "sporda değişim programı" olarak adlandırabileceklerini kaydeden Yıldırım, Barcelona'nın başarısının arkasında spor okulları olduğunu kaydederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "Türkiye'nin nasıl dünyanın 160 ülkesinde okulları varsa ve Türkçe'miz orada konuşuluyorsa, bayrağımız orada dalgalanıyorsa spor okulları da kulüplerin başarısının devamlı olması için çok önemlidir. Biz İzmir'de sporun başarısının anlık değil, sürdürülebilir olması için İZVAK bünyesi içinde bir çalışma içine girdik. İstiyoruz ki İZVAK bütün kulüplerimize, amatör kulüplerimize okuldaki gençlerimize destek sağlasın ve bu destekler bir kulübü süper lige çıkarmak gibi arkası gelmeyen bir başarı yerine sürekli bir başarı olsun."
     Avea'nın da taraftar kartı çıkararak çalışmalara destek verdiğini kaydeden Binali Yıldırım, amaçlarının İZVAK'ı güçlendirmek olduğunu ifade etti.
     Avea'nın Barcelona ile yaptığı projeye İzmir'i dahil etmesi ve İzmir'de de eleme gerçekleştirmesinden mutluluk duyduğunu kaydeden Yıldırım, "Avea sadece telefon işletmeciliği yapmıyor aynı zamanda sporun gelişmesi, eğitimin gelişmesi için çalışıyor" dedi.
    
     -Sosyal sorumluluk projelerinin önemi-
    
     Binali Yıldırım, yatırımcıların sosyal sorumluluk projelerinin büyük önem taşıdığını kaydederek, şöyle konuştu:
     "Bu toplumda, bu ülkede kazandıklarınızı bu ülkeye, bu ülke insanının geleceğine harcarsanız o zaman sizin isminizin de toplumda bir yeri olur. Bunu yapmazsanız istediğiniz kadar büyük olun, istediğiniz kadar zengin, istediğiniz kadar güçlü olun toplumda bir anlamınız olmaz. Onun için sosyal sorumluluk projelerinde cimri olmaya lüzum yok ne kadar cömert olursanız o kadar fazla kazanırsınız."
     İzmirlinin yapılan her işi iyi bildiğini ve çok seçici bir şehir olduğunu kaydeden Binali Yıldırım, kentin EXPO 2020 organizasyonuna hazırlanmanın heyecanını yaşadığını belirtti.
     Bakan Yıldırım, EXPO 2020 organizasyonunun parçası olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "İstiyoruz ki İzmir artık umutsuzluğu üzerinden atsın, artık ardı arkası kesilmeyen, hiçbir işe yaramayan boş konuşmaları bıraksın. Bunun yerine geleceğe, daha güzele kilitlensin. Biz bu enerjiyi, bu heyecanı İzmir'de yakaladık. Siyaseti hizmete bulaştırmayın dedik. Kalan zamanı İzmirliler için harcamalıyız, kendi ikbalimiz için siyaseti bir araç olarak görürsek bundan en fazla kaybeden şehir olur, bu şehirde yaşayan 4 milyon hemşehrimiz olur. Günlük polemiklerin asla bir parçası olmayacağız. Bizden duymadığınız, bizim İzmirlilere vaat etmediğimiz hiçbir şeye itibar etmeyin. Bizim İzmir'e mesajımızı vasıtalı olarak vermeye ihtiyacımız yok, geliriz her şeyin en doğrusunu söyleriz."
    
     -Avea Üst Yöneticisi Akdemir-
    
     Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir de Avrupa'nın en çok konuşturan operatörü ile dünyanın en çok konuşulan takımının bir araya geldiğini belirtti.
     Akdemir, İstanbul, İzmir ve Van'daki elemelerle 240 yetenekli genci belirleyeceklerini ve İstanbul'da yapılacak FC Bescola Camp Avea'da bir hafta eğitim vereceklerini iade etti.
     Erkan Akdemir, 9-14 yaş grubundaki çocukların FC Barcelona'nın yıldızlarını yetiştiren hocalardan eğitim alacağını da dile getirdi.
     Binali Yıldırım toplantı sonunda yetenekli sporculara İzmir spor kulüplerinin formalarını hediye etti.
     Türkiye Okul Sporları Federasyonu (TOSF) Başkanı Ayhan Pala da Bakan Yıldırım'a plaket sundu.
     Barcelona'da geçen yıl seçmelere katılan kardeşler Furkan ve Burak da bu etkinlik sayesinde futbolda disiplin ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu anladıklarını kaydetti.
     AK Parti İzmir Milletvekilleri İlhan İşbilen, Ali Aşlık, İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, TSYD İzmir Şubesi Başkanı Bahri Okumuş, Altay Kulübü Başkanı Ömer Hızlıok ve çeşitli spor kulüplerinin temsilcilerinin katıldığı toplantının ardından Binali Yıldırım, sahaya geçerek çalışmaları inceledi.
     Milli takım forması giyen Yıldırım, Avea Üst Yöneticisi Erkan Akdemir'in koruduğu kaleye penaltı attı.
    
    
    


Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir