Sosyal Destek Programıyla kalkınmaya katkı -DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Osmaniye Valisi…

  • Yazı boyutu
Sosyal Destek Programıyla kalkınmaya katkı
  -DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Osmaniye Valisi…

Sosyal Destek Programıyla kalkınmaya katkı -DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Osmaniye Valisi Cerrah: -"SODES kapsamında 12,8 milyon TL destek vereceğiz"

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, 2012'de Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 3 ilde 12,8 milyon TL kredi desteği sağlanacağını söyledi.
     Cerrah, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KMTSO) düzenlenen DOĞAKA yönetim kurulu toplantısında, ajansın sorumluluk alanı içerisindeki 3 kentte tarıma dayalı sanayinin ve turizm altyapısının geliştirilmesine yönelik hazırladıkları mali destek programının sonuçlandırıldığını belirtti.
     Söz konusu iki destek programına 218 proje başvurusu yapıldığını aktaran Cerrah, Kalkınma Bakanlığı'nın incelemesinin ardından değerlendirme kurulunun yeniden teşekkül ettirildiğini ve sonuçların bugün açıklanacağını bildirdi.
     DOĞAKA olarak SODES'e de büyük önem verdiklerini ifade eden Cerrah, bu kapsamda geçen yıl 7,7 milyon TL kredi desteği sağlandığını kaydetti.
     SODES'te elde edilen başarıdan dolayı bu yılki desteğin artırılmasına karar verildiğini aktaran Cerrah, "Hatay için 5 milyon, Kahramanmaraş için 4,5 milyon ve Osmaniye için 3,3 milyon TL olmak üzere SODES kapsamında 12,8 milyon TL destek vereceğiz. Proje başvurularını aldık ve başvurular 18 Mayıs'ta sona erdi. Yakın bir tarihte bağımsız değerlendirme kurulu tarafından başvurusu kabul gören projeler açıklanacak" diye konuştu.
     Cerrah, Ajansın Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye'nin ekonomik yönden kalkınmasına katkı sağlamayı amaçladığını sözlerine ekledi.
     Toplantıya Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ile diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir